030415 kérdése:

Matematikai feladat, Válaszok : A 150 B 120 C 140 D 130 Melyik a jó?


Egy középiskola minden tanévben három kirándulást szervez a diákjainak.

Az őszi szünetben olaszországi körutazás a program, februárban osztrák sítábor, a nyári szünet elején a görög tengerparton pihenhetik ki magukat a tanulók. Az egyik évben összesen 250 diák vett részt a három kirándulás valamelyikén. Mindhárom kirándulásra összesen 10-en fizettek be. Akik az olaszországi körutazáson és sítáborban is, azok kétszer annyian, akik a sítáborban és tengerparti nyaraláson is, azok háromszor annyian, és akik az olaszországi utazáson és nyaraláson is részt vettek, azok nyolcszor annyian voltak, mint azok, akik mindhárom kiránduláson megjelentek. Akik csak egy kirándulásra fizettek be, azok közül az őszin kétszer annyian voltak, mint a nyárin és fele annyian, mint a télin.


Hányan vettek részt a nyári kiránduláson?



#osztálykirándulás #diák 250 tanuló
2018. dec. 23. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyszerűbb, ha halmazban lerajzolod. Középre kerül a 10. Akik olaszban és síben is voltak, azok kétszer annyian vannak, mint akik mindhármon, tehát 20-an vannak. Ebből 10 már be van írva, ezért 10 kerül a halmazábrába. Hasonlóan a másik két "kettes" halmazba 20 és 70 fő.


Ezután az jön, hogy az uccsó mondat miatt azok, akik csak egy utazáson voltak, abból a tenger volt a legkevesebb, az olasz kétszer annyi, a sí még kétszer annyi. Így elnevezhetjük őket x, 2x, és 4x-nek.


[link]


Így ha összesen 250-en voltak, akkor 10+10+20+70+x+2x+4x=250.


110 +7x = 250


7x=140


x=20


A nyári kirándulás az ábra alapján: x+70+10+20=120 B

2018. dec. 24. 12:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged :)
2018. dec. 24. 17:16