Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy esszét kéne írnom töriből...

Egy esszét kéne írnom töriből a gyarmatosítás következményeiről. Mi a helyzet a kereszténységgel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Csak azt nem tudom, hogy a gyarmatosításnak mi köze van a kereszténység elterjedéséhez. Valahogy nem tudom párhuzamba állítani a kettőt! Valaki tudna nekem segíteni ebben? Nem teljesen tiszta a kép ezzel kapcsolatban és a tankönyvben meg a füzetemben sem találok erre érthető magyarázatot számomra.


Ha valaki tud segíteni ezzel kapcsolatban annak előre is nagyon szépen köszönöm!



2019. jan. 5. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:

A hódítás során nem csak katonák hanem misszionáriusok és hittérítók is mentek a gyarmatokra hogy a helyi benszülött törzseket megtérítsék. Ennek nyilván örültek az egyházak de a világi hatalmak is mert a "vad emberek lelkiüdvének segítése" cím szó alatt hódítottak kizsákmányoltak vagy éppen lemészároltak közösségeket.


De természetesen ezeket az undorító tetteket/törekvéseket már elítélték az egyházak

2019. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!