Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nehéz matematikai példa vár...

Nehéz matematikai példa vár megoldásra. Házunk alapja egy 10 m széles és 20m hosszú téglalap. A tető minden oldalról 60 fokos szöget zár be a vízszintessel. Hány légköbméter levegő fér bele?

Figyelt kérdés

Ehhez a feladathoz számomra MEGOLDÁSRA is szükség van, levezetéssel.


Ami biztos: ha 60 fokos szöget zár be szerintem akkor ez egy olyan tető, aminek két szemközti lapja húrtrapéz, és a másik kettő szabályos háromszög.



2019. jan. 10. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy hiányosan megadott feladat, vagy a ház egy téglalap alakú gúla, aminek ki kell számítani a térfogatát.
2019. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ehhez kellene a falak magassága. Szerintem is hiányos feladat. Vagy fotózd le a könyvből és tedd fel ide, vagy ctrl+c ctrl+v és másold be ;)
2019. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolkozzunk fordítva; ha a ház minden oldala 10 méteres lenne, akkor a tető egy gúla lenne, amelynek ki tudod számolni a térfogatát. Ebből a gúlából úgy kapod meg a kérdésben szereplő tetőt, hogy az egyik oldalpárjával párhuzamosan megnyújtod, ekkor a gúla két fele távolabb kerül egymástól, és közöttük keletkezik egy másik test. Ahhoz, hogy megtudjuk, hogy milyen test, azt kell tudnunk, hogy a nyújtás során a testen belül mi nyúlt meg. Erre a válasz: a gúla fősíkmetszete, ami egy egyenlő szárú háromszög. Ha ezt a lapra merőleges irányban elkezded nyújtani, akkor egy egyenlő szárú háromszög alapú hasábot kapsz. Ennek a térfogatát kell még kiszámolni, és hozzáadni az előbbi térfogathoz, így kapod meg a tető térfogatát.
2019. jan. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát sajnos ennyi adat van megadva. :/ És tényleg jó lenne egy kész megoldási terv, mert ez full őrültség számomra.
2019. jan. 10. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Az alapján sem tudsz elindulni, amit leírtam?


A 10x10-es gúla térfogatát ki tudod számolni? Mert ha igen, akkor onnan csak egy lépés a kérdéses test térfogata.

2019. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
na sikerült megoldanom azóta. Nem olyan bonyolult. :) Az a baj, hogy rajz nélkül nem tudnám levezetni nektek.
2019. jan. 13. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!