[link]


Ha a nevezetes azonosság formát alkalmazom, akkor ez jön ki, amit az első sorban lehet látni.

Ha a hagyományos szorzást, akkor meg az alsó.

Mit rontok el?

Holott tuti, hogy a 16x^2 a megoldás.


2019. jan. 12. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
a=(4x)^2 ez 4×4x^2= 16×^2 nem simàn 4x^2
2019. jan. 12. 16:49
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem értem még mindig.

Honnan jön be a 4*?

Totál a képlet szerint csinálom mind a kettőt, ezért nem értem.

2019. jan. 12. 16:52
 3/3 anonim válasza:

A felső sorban már az elején hibás.

A 4x -et helyettesítjük be és emeljük négyzetre. A szorzat minden tagját kell.

(4x)^2=4^2*x^2=16x^2

2019. jan. 12. 17:50