Geometria: egy 8 cm átmérőjű körvonalat három pontja olyan részekre bontja, melyekhez tartozó középponti szögek aranya 3:5:7?

Milyen hosszú körívekre bontja a kört a három pont?

2019. jan. 13. 13:58
 1/4 sharkxxx ***** válasza:

3 + 5 + 7 = 15

Pi*8 = 25,13274

25,13274/15 = 1,675516

3*1,675516 = 5,026548

5*1,675516 = 8,37758

7*1,675516 = 11,728612

A három körív hossza: 5,026548 cm, 8,37758 cm, 11,728612 cm.

2019. jan. 13. 18:45
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem jó megoldásod. Gondold át mégegyszer.

A három körív összegének a kerülettel kellene egyenlőnek lenni.

2019. jan. 14. 02:18
 3/4 tatyesz ***** válasza:

A három körív összege: 5,026548+8,37758+11,728612=25,13274


A kör kerülete: K=d·π=8·π=25,13274...


Szerintem helyes.

2019. jan. 14. 09:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs, igazad van! Valamiért az átmérőt sugárnak vettem. :-(
2019. jan. 15. 03:34