Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megint ugyanabba a feladatba...

Megint ugyanabba a feladatba kellenne segítség valaki segítene nekem?

Figyelt kérdés

Na szóval,tudom hogy már volt egyszer ez kin ez a kérdés,de úgy vettem észre hogy nem nagyon jött rá megoldás,jött csak az a baj hogy nem hinném hogy jó...

Örülnék ha tudnátok rajtam segíteni,nem támaszkodok nyilván másra,de ami nem megy az nem megy......


Egy traktor hátsó kerekének a kerülete kétszer akkora,mint az elsőé.Ha az első kerék kerülete 0,5 méterrel nagyobb volna,a hátsó kerék kerülete pedig 0,5 méterrel kisebb,akkor 150m-es távon az első kerék 15-tel többet fordulna,mint a hátsó.Mekkora az első,illetve a hátsó kerék kerülete?


Na itt pl. ennél a feladatnál elvileg ennek a megoldása az hogy a kisebb kerék 2,a nagyobb 4m...


Egy kikötőből egyszerre indul a két hajó:az egyik északnak,a másik keletnek.Két óra múlva 58km-nyire lesznek egymástól.Állapítsd meg mindkét hajó sebességét,ha az egyik óránként 1km-rel többet tett meg,mint a másik!



2019. jan. 18. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:

1.

A kis kerék kerülete x, a nagy keréké 2x.

Ha az első kerék kerülete 0,5 méterrel több lenne, akkor 150 méteren 150/(x+0,5) fordulatot tenne. Ha a hátsó kerék kerülete 0,5 méterrel kevesebb volna, akkor 150 méteren 150/(2x-0,5) fordulatot tenne. A feladat elmondja, hogy:

150/(x+0,5) = 150/(2x-0,5) + 15

Ezt az egyenletet kellene megoldani. Szorozd be mindkét oldalt (x+0,5)*(2x-0,5)-tel!

2.

Az egyik hajó sebessége x, a másiké (x+1). Két óra alatt az egyik megtesz 2x távolságot, a másik (2x+2) távolságot. Ez a derékszögű háromszög két befogója, az átfogó 58. Pitagorasz-tétele szerint (2x)² + (2x+2)² = 58² Ezt kell megoldani.

2019. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged❤️
2019. jan. 18. 18:21
 3/5 anonim válasza:

Engem egyszer itt nagyon lebsztak mert feltettem egy kérdést

Kemiaval volt kapcsolatos és a sok öreg foszer meg lehordott h “tanulni kene” meg az a “van egy egész ested, messze van a reggel” dumakkal csak pofaztak és semmit se segítettek

Persze az eszüket meg játszottak mint az allat

Akkor vesztettem el a reményt is

De jó tudni h van olyan aki segit, nem pénzért és nem azért mert “jó” csaj vagyok e

Remelem ez így is marad

2019. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát ez az internet...megeshet hogy olyannal futsz össze akivel nem igazán szeretne az ember🤷🏻‍♀️
2019. jan. 18. 19:02
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 Valószínűleg rossz kategóriába írtad. Ugyanis ez a tudomány, van direkt házifeladat rész.


Másfelől ez az oldal nem arra van, hogy a kis gyíkok copy pasteljék a házikát, aztán majd dolgozzon vele más...és csicskáztasd az embereket amíg te Xbox-ozol.


Pár kereséssel könnyen megtalálható infókért, dolgozz meg szépen. Ha pedig nem adják meg a megoldást, csak rávezetnek az azért van hogy értsd is meg.


Egyébként ha elakadsz akkor konkrét kérdésre mindi válaszolnak... de nem a CTRL-C CTRL-V esetekre...

2019. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!