Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Excelben hogyan hivatkozok...

Excelben hogyan hivatkozok legördülő lista adataira?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy "Magasság" legördülő listát amiben ki lehet választani adatot (150-190 cm) és egy hasonló listát "Testsúllyal" (35-110 kg).


Egy másik cellában a következőt szeretném kivitelezni:

A listákból kiválasztottak egy-egy adatot, ebben a cellában pedig számolódjon ki a testtömeg-index, dinamikusan.


Hogyan lehet ezt kivitelezni, hogyan tudok a legördülő lista elemeire hivatkozni, egyáltalán mi kell ehhez?


(A listákat el tudom készíteni és a testtömeg-index kiszámításához szükséges lépéseket is tudom.)



2019. jan. 25. 18:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Esetleg INDIRECT függvénnyel?
2019. jan. 25. 18:23
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem mi a kérdésed...


1. A legördülő lista elemeit jelöld ki és adj ennek a tartománynak egy nevet. (pl: testmagasság)

2. Csináld meg a legördülő menüt. (mondjuk A1)

3. innentől kezdve az A1 értékre hivatkozva megkapod, hogy mit választott ki a felhasználó. Vagyis erre kell hivatkozni a képletedben.


Ha a kiválasztott érték indexére vagy kiváncsi akkor:


=MATCH(A1,testmagassag,0)


Mondjuk ennek nem tudom mi értelme lenne.

2019. jan. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%

Mi a probléma?


1.) Megcsinálod a magasság tartományt: 150-től 190-ig, mondjuk az A1:A41 cellákba.

2.) Belemész a C2-es cellába, majd Adatok->Érvényesítés->Lista->Forrás:A1:A41 tartomány, így a C2-es cellában létrejön egy legördülő menü (dropdown list)

3.) Megcsinálod a súly tartományt: 35-től 110-ig, mondjuk a B1:B76 cellákba.

4.) Belemész a D2-es cellába, majd Adatok->Érvényesítés->Lista->Forrás:B1:B76 tartomány, így a D2-es cellában létrejön egy legördülő menü (dropdown list).

5.) Végül az F2-es cellába beírod a BMI képletét, jelen esetben =D2/((C2/100)^2)

2019. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!