Sin (34.7°) /sin (76.2°) =x/ (x+7.5) Mennyi az x?


2019. febr. 7. 08:51
 1/1 anonim ***** válasza:
74%

Kiszamolod sin (34.7°) /sin (76.2°) értékét számológeppel. Én nem tudom mennyi fejből, elnezevezem S-nek, majd te kiszamolod.


S = x/(x+7.5)


Mindkét oldalt beszorozzuk (x+7.5)-el.

S*(x+7.5) = x

S*x + S*7.5 = x

S*7.5 = x - S*x = x*(1-S)

(S*7.5)/(1-S) = x

2019. febr. 7. 09:14