Hány m^2 területet foglal el az új lakónegyed? Hány m^2 járdát kell építeni, ha a szélessége 2 méter?

Egy nagyváros külterületén új lakónegyed épült, melyet egy 1: 1500 méretarányú térképen ábrázolva,8 cm, illetve 10 cm oldalú téglalapot kapunk. A lakónegyed köré állandó szélességű járdát is terveznek. Hány m^2 területet foglal el az új lakónegyed?

2019. febr. 11. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

A lakónegyed méretei 1500 * 8 cm = 12000 cm = 120 m, illetve 1500 * 10 cm = 15000 cm = 150 m.

T = a * b

A járdával körbevett terület 124 m * 154 m. Ha ebből kivonod az előző számot, meglesz a járda területe.

2019. febr. 11. 20:20
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2019. febr. 11. 20:43