Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Rajzolj olyan sokszöget,...

Rajzolj olyan sokszöget, amelynek két szemközti oldala merőleges egymásra?

Figyelt kérdés
Segítsetek!
2019. febr. 12. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem konvex sokszögekben gondolkozz.
2019. febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Had nem rajzolgassak! rajzolj egy nagy négyzetet és az egyik sarkából "vegyél el" egy kis négyzetet. Kapsz egy konkáv hatszöget. Minden szemközti oldalpárja merőleges lesz egymásra.
2019. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a lányom 5.oszt. házi feladata...
2019. febr. 12. 15:51
 4/4 anonim ***** válasza:

2 lényege van ennek a feladatnak.

1: tudj "outside of the box" gondolkodni

2: tudd, értelmezni úgy a definíciókat, hogy azokkal új, kreatív szabályokat hozz létre


Én így csináltam volna:

Kell: egy oldal -> lerajzolom

Kell: egy erre merőleges másik oldal -> Lerajzolom

Ez egy sokszög kell hogy legyen -> Összekötöm ezeket az odalakat egymással bármilyen vonalat használva.

A szemközti oldal illik erre a rajzra? Nem? akkor javítok rajta.


Mit jelent, hogy szemközti oldal a sokszögnél? Egy oldal, ami szemközt van. Mit jelent, hogy szemközti a sokszög esetén? A sokszög objektuma legyen egy pontja, szakasza, vonala, oldala, átmérője stb.. A sokszög adott objektumának minden pontjának a sokszög bármilyen értelemben vett középpontja irányában húzott (végtelen hosszú) egyenese(i)re illeszkedik (és nem önmaga) azt tekinthetem szemköztinek.

Tehát, ha a rajzolt 2 egymásra merőleges, de egymást nem metsző szakaszok végét összekötöm, akár egy görbe vonallal is, akkor megvan, amit kértek.


0%

2019. febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!