Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lenne egy pénzügyes feladatom...

Lenne egy pénzügyes feladatom amit nem tudok megoldani: Egy befektető 2 éve névértéken vásárolt egy 4 éves futamidejű kamatszelvényes kötvényt, amelynek névleges kamatlába 8%, jelenlegi ára 94%?

Figyelt kérdés
A. Mekkora a kötvény lejáratig számított hozama? B. Mekkora hozamot érne el a befektető ha most eladná a kötvényt tudva hogy az 1 évvel ezelőtti újrabefektetési kamatláb 9% volt?

2019. febr. 14. 14:25
 1/1 anonim válasza:

Nem túl pontos a kérdés.

Hány kamatszelvény van, azaz milyen sűrűn fizet? Én most feltételezem, hogy évente, de a valóságban könnyen lehetne 2x4-es kamatszelvény is.

A 2. év végi szelvény leesett már? Én most feltételezem, hogy igen (a 94%-os árfolyamból).

Ilyen fogalmat nem ismerek, hogy "újrabefektetési kamatláb". A google is csak ezt az egy kérdést hozza rá fel! Felteszem arra gondolsz, hogy az egy évvel ezelőtti 8 egységnyi kupont befektetted egy évre 9%-on.


És a válaszok:

A jelenlegi hozam (azaz, amit egy mostani vevő érhet el), az kb. 11.53%.

Az eredeti vevő az újrabefektetésével együtt kb. 5.22%-ot ért el, de én így biztos nem számolnék, mert az első kamatszelvény újrabefektetése egy új üzleti döntés volt.

Ezért, ha azt nem számolom, akkor csak kb. 5.07% volt az elért hozam.

Nem meglepő, hogy a két hozam átlaga közel van az eredeti 8%-hoz, de nyilván nem lehet pont annyi sem.

2019. ápr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!