Milyen magasra repül az a teniszlabda, melyet 30m/s kezdosebessegel feldobtak? (Fizika)


2019. febr. 18. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Az iskolában, fizikaórán ...?

A plafonig.

2019. febr. 19. 01:10
 2/3 anonim ***** válasza:

De most komolyan!? Mi ebben a tudomány?

Talán közegellenállással kell számolni? (A rendőrök akadályozzák a feldobást? :D)

2019. febr. 19. 02:09
 3/3 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%

1. Kinematikai úton kiszámolható

2. Energiamegmaradás(ezt most le is vezetem)

Van két főbb energiafajta,amelyet ilyen típusú mechanikai rendszereknél szoktunk számításba venni. Ez ugye a kinetikus és a potenciális energia.


A dobás pillanatában azt szoktuk mondani,hogy még helyzeti energiája nincsen,de mozgási van. Ebben az esetben az összenergia: E(k)=1/2 mv^2


Mikor eléri a meximális magasságot,akkor pedig van helyzeti energiája(E(p)=mgh),de a holtponton való megállás miatt a kinetikus energia nulla.


Energia megmarad,tehát:1/2 mv^2=mgh

A tömege a testnek kiesik.

Átalakítás után azt kapod,hogy:h=v0^2/2g

2019. febr. 19. 06:49