Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hányféleképpen lehet ráfűzni...

Hányféleképpen lehet ráfűzni 5 különböző kulcsot egy kulcskarikára?

Figyelt kérdés
2019. febr. 22. 23:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9-es


Igen értem a felvetésedet, tehát nálam az ABCDE - EDCBA 2 kulonbozo variaco volt, valojaban pedig ugyanaz.

Rendben értem, ezt nem vettem figyelembe (bár szerintem kérdés se a legpontosabban fogalmaz)


Ez esetben a megoldás : 120 / 2 (60) - Mivel mindegy egyes variációnak 1 forditott párja van, tehát azt levonjuk.


Magyarázat 3 kulcsossal:

Variáció : 3*2*1

ABC

ACB

BAC

BCA

CAB

CBA


Tehát ez 6 féle. De mivel meglehet forditani a karikát, és úgy már valahol ugyanaz, ezért osztva 2-vel, azaz 3 lesz

Tehát:

ABC

ACB

BAC


Így már forgathatod odavissza a karikát, nem lesz ugyanaz egyik esetben sem.

A 4 kulcsoss lesz 12, az 5 meg 60.. és így tovább.

2019. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

> "Tehát: ABC,ACB,BAC"

Akkor a gonosz én a középső elrendezésnél megfogja a B kulcsot, áthúzza a karikán, és a sor másik végére rakja. Akkor BAC lesz. Akkor az utolsó kettő mégse különbözik annyira? Aztán ugyanezt megcsinálom a C-vel, és megfordítom az egészet...


(((> "Variáció : 3*2*1"

Ez permutáció, de az elnevezések nem számítanak az értés szempontjából, szal mindegy.)))

2019. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ja hogy a kulcsokat is lehet tologatni : D

Rendben meggyőztél.


Viszont a (N-1)! képlettel 2 lesz 3 kulcs esetében, valójában pedig 1, mert így bármilyen kombinációt kirakok a tologatassal.

2019. febr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!