Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene ebben a pár...

Valaki segítene ebben a pár német mondatban?

Figyelt kérdés

Napirendet kell írnunk és a hétvégénél teljesen megragadtam. Van egy béna kis vázlatom, de lenne valaki olyam kedves és szánna rá időt, hogy kijavítsa? (Borzalmas vagyok németből, szóval ilyen A1 alatti szintre kell csak ) Zárójelbe odaírom, hogy mit szeretnék leírni.


Wochenende stehe ich um 10 Uhr auf. (Hétvégén reggel 10-kor kelek) Ich lese ein Buch in mein Bett und dann ich habe früstücke. (Olvasok az ágyamban aztán elmegyek reggelizni.) Danach ... (Segítek anyukámnak ebédet csinálni. /ezt a mondatot egyáltalán enm tudom/)

Nach dem Mittagessen vorwiegend... Wir plaudere oder wir gehen ins Kino. (Ebéd után találkozom a barátaimmal. Beszélgetünk vagy elmegyünk moziba.)

Sonntag Nachmittag lerne ich. Dann sehen ich ein Film ... (Vasárnap délután leülök tanulni este pedig nézek egy filmet.)


Előre is köszönöm szépen!



2019. febr. 25. 21:55
 1/8 anonim válasza:
Jelenidőbe kell írnod? (Mert vhol a múlt és a jelen összekatyvasztásával próbálkoztál, nem tudom h direkt, vagy sem)
2019. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jelen időben kell az egész, mást nem tudok még. :D
2019. febr. 25. 22:07
 3/8 anonim válasza:
54%
Am Wochenende stehe ich um 10 Uhr auf. Ich lese ein Buch ins mein Vett, dann früstücke ich. Danach helfe ich mit meine Mutter, wir machen das Mittagessen. Nach dem Mittagessen gehe ich mit meiner Freunden ins Kino oder wir sprechen. Am Sonntag Nachmittag lerne ich und dann sehe ich ein Film.
2019. febr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

*Bett

*mit meinen Freunden

2019. febr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2019. febr. 25. 22:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha aktuális még...


Jedes Wochenende stehe ich um 10 Uhr auf. Ich lese in meinem Bett, danach esse ich etwas zum Frühstück.

Nach dem Frühstück helfe ich meiner Mutter beim Kochen.


Nach dem Mittagessen gehe ich mit meinen Freunden aus.


Wir plaudern oder gehen ins Kino.


Jeden Sonntag lerne ich am Nachmittag.

Nach dem Lernen sehe ich mir Filmen an.

2019. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

sehe ich mir


Filme an

2019. febr. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hmph.

Igen, elrontottam a többesszámot.


der Film, die Filme


De szinte mindegy már, van egy olyan gyanúm, hogy a kérdező a nyelvtani hibáktól hemzsegő "fogalmazást" használta fel házi feladatnak...

2019. febr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!