Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki érthetően eltudja...

Valaki érthetően eltudja magyarázni a normál vektort?

Figyelt kérdés

Van két pontunk pl A(3;7) B(1;4)

n -> AB(-2;-3)

Most akkor ez lesz a normál vektora, igaz?

És ez nekem mire jó?

Nem is értem, hogy ez a (-2;-3) mit jelent, felrajzoltam, de hát nem sok értelme van

Irányvektor annyit jelent,ahol az x tengelyen metszik egymást?


2019. márc. 2. 10:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
Igen
2019. márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem. A normálvektor az egyenesre merőleges vektor. A (-2;-3) vektor az a és a b vektorod különbsége.

Ez egy irányvektor, mivel párhuzamos A és B által meghatározott egyenesnek.

A normálvektor az irányvektor 90 fokos elforgatottja. Tehát pl a (3;-2). Nem tudom tanultátok-e már, de az egyenes egyenletének felírásában jön majd ez jól. A lényege, hogyha tudod egy egyenesnek a normlávektorát és egy pontját, akkor felírhatod felük az egyenes egyenletét.

2019. márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, itt benne van, hogy mire tudod használni, meg hogy m is az a normálvektor:

[link]

2019. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mi lesz A(3;7) B(1;4) a normálvektora?
2019. márc. 2. 10:37
 5/13 anonim ***** válasza:

Ebben a videóban mondja el az irány és a normálvektort, inkább ezt nézd meg először:

[link]

2019. márc. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az a és b vektor különbségének 90 fokos elforgatottja.

különbségük: (-2;-3)

elforgatott: úgy képezzük, hogy a két koordinátát felcseréljük, és amelyik előre jön, annak megváltoztatjuk az előjelét. Tehát: (3;-2)

2019. márc. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk most ezzel nagyon bezavarodtam :D

Nem is értem,hogy mi az,hogy két vektor különbsége, teljesen más vektort kapok...

2019. márc. 2. 10:46
 8/13 A kérdező kommentje:

Hmmm,várjunk akkor ennek a normál vektora az lehet,hogy


(-3;2)

(3;-2)

Ez lesz akkor a normál vektora az AB vektornak?ez merőleges vele

2019. márc. 2. 10:59
 9/13 A kérdező kommentje:

És olyankor mi van,ha csak egy pont van megadva, és a normálvektor nincs megadva, akkor nem megoldható a feladat?

Mert ha van egy pontom pl C(1;2) akkor ebből nem tudok normálvektort készíteni nem?

2019. márc. 2. 11:02
 10/13 anonim ***** válasza:

1. kérdés: igen

Szerintem ha csak egy pont van megadva akkor nem lehet, hogy az egy helyvektor? Hogy van pontosan a feladat?

2019. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!