Minden x∈R esetén (gyök alatt) √x^2 = x ?

2019. márc. 4. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
81%
Legyen példaként x=2, tehát x^2=4. De 2^2 és (-2)^2 is ugyanúgy 4. √x^2=|x|
2019. márc. 4. 21:22
 2/2 anonim ***** válasza:

1-es visszafelé gondolkodik, de a 2 nem jó, mert gyok(2^2) = 2.


A bizonyításhoz viszont elég egy darab ellenpélda, arra viszont jó a -2, amit mellékesen írt le az előző válaszoló, mert gyok((-2)^2)=2 , de 2 nem egyenlő -2.

2019. márc. 5. 18:51