Help! Fizika házi!?

Figyelt kérdés

1)Két fogyasztót külön külön kapcsolunk ugyanarra az akkumulátorra.Az egyiken 0,5 A a másikon 0,8 A az áram erőssége.Melyiknek nagyobb az ellenállása?

2)A zsebtelepre kapcsolt zsebizzón és a hálózati áramforrásra kapcsolt izzólámpán egyenlő erősségű áram halad át.Mit tudunk a két izzólámpa ellenállásáról?

3)Hogyan változik egy fogyasztón átfolyó áram erőssége,ha először 6V, majd 9V feszültségű áramforrásra kapcsoljuk?

4)Egy fogyasztón egyszer 0,6A máskor 1,2A erősségű áram folyik át.Mit állapíthatsz meg ebben az esetben a fogyasztó kivezetésein mérhető feszültségekről?


Ezekre tudna nekem valaki válaszolni esetleg elmagyarázni nekem?Sose ment a fizika már feladtam nem tudom ezeket megcsinálni

Ha nem sajánlod rá a szabadidőd segítsz kérlek!

Köszönöm



2019. márc. 5. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

I az áramerősség, mértékegysége az A (amper)

U a feszültség, mértékegysége a V (volt)

R az ellenállás, mértékegysége az ohm

A képlet így néz ki:

R=U/I

Ebből két másik képlet is alkotható:

U=R*I. I=U/R



1.feladat

Próbáld ki az R=U/I képlettel a két áramerősséget:

U=1V mindkét osztásnál

Látni fogod, hogy hol nagyobb az ellenállás.


Próbálkozz, ha kérdésed van írd még meg, az nem ér semmit, ha más megcsinálja helyetted.

2019. márc. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!És ha kijött a végeredmény Pl 20(random)akkor mit irunk mellé?20A vagy 20V?
2019. márc. 5. 20:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ellenállás mértékegységét: ohm

Ezeket megkell tanulni minek mi a jele, mértékegysége.

2019. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!