Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi a leghosszabb út amit...

Mennyi a leghosszabb út amit meg lehet tenni, hogyha kétszer ugyanazon a szakaszon nem mehetünk, de az utak keresztezhetik egymást?

Figyelt kérdés
Van egy négyzetrácsos lapon egy 4x4-es négyzetünk, melynek a bal alsó sarkából indulunk, és a jobb felső sarkáig megyünk. Egy kisnégyzet (amiből 16 van) oldala 1 szakasz. Hány szakaszbó áll a lehető leghosszabb út...(többi fent)?

2019. márc. 13. 21:02
1 2
 1/12 dq ***** válasza:

Mégis mire kell?

Mert általános gráfra ez NP-nehéz...

Nekem 34-re van kostrukcióm, ki tud jobbat?

2019. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 dq ***** válasza:
Oké, nincs jobb. 34.
2019. márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én pedig meg tudom mutatni, hogy 38 hosszú már nem lehet.


A 35, 36, 37-ről kéne nyilatkozni, és készen lennénk.

2019. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azt a 34-et megnézném, szerintem 32 a max.

A sarokból csak egy irányba tudunk kimenni. Ha elindulunk egy irányba, akkor ott elágazáshoz érünk, ahol megint csak egy irányba tudunk menni. Tehát a sarok mellett 2-2 mezőt veszítünk.

Ezen kívül a két másik saroknál is van 3-3 út találkozik ott is veszítünk összesen 4 élt mindenképp.

összesen 40 él van, és 8-at mindenképp ki kell hagyni, így max 32.őt lehet bejárni. Ilyen bejárást találtam is.

[link]

2019. márc. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 dq ***** válasza:

Igen.

Nem olvastam elég figyelmesen a feladatot, hogy az is feltétel, hogy honnan indulunk és hova érkezünk.


Kicsit egyszerűbb bizonyítás: A sarok melletti csúcsokat nevezzük Vesztő Csúcsoknak. Mivel 3 élük van, ezért bármilyen sétában mindegyik vesztő csúcsnak kimarad legalább 1 éle, ez legalább 8 kimaradó él. QED


Az én válaszomban 2-nél többet úgy értem el, hogy akárhonnan indulhattam, és a sétám vesztő csúcsból indult és végződött.

2019. márc. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 dq ***** válasza:
*2-vel
2019. márc. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen ha a kiindulas egy veszto csucs, akkor 34 is elerheto.
2019. márc. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 dq ***** válasza:
NxN-es táblára?
2019. márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Baluba ***** válasza:

Az Euler-tulajdonság alapján fogalmazzuk át a kérdést:


Legalább hány élet kell törölnünk a gráfból, hogy A kezdő- és végpont fokszáma páratlan, minden más csúcs fokszáma páros legyen?


Kezdetben 14 rossz fokszámú csúcs van, tehát ebből 7 lenne a minimum, azonban mivel a 14 csúcs két 7-es csoportban van, amik között nincs él, így legalább 8 élet kell törölnünk.


Összesen 40 él volt, tehát a maradék gráf 32 élt, tartalmaz. Fél-Euler tulajdnoságú a két kijelölt pontra, tehát 32 a leghosszabb út.

2019. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 dq ***** válasza:

> Kezdetben 14 rossz fokszámú csúcs van, tehát ebből 7 lenne a minimum, azonban mivel a 14 csúcs két 7-es csoportban van, amik között nincs él, így legalább 8 élet kell törölnünk.


Ezt nem értem. Tudnád bővebben?

2019. márc. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!