Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Le szeretném ellenőrizni...

Le szeretném ellenőrizni magam, az alábbi számolásban kérnék segítséget? Kicsit belezavarodtam és nem vagyok biztos az eredményemben.

Figyelt kérdés

Nem is házi kérdés, csak nem illett más kategóriába.


A kutyámnak szeretnék venni vitamincseppeket.

114 ml van összesen az üvegben; 0,5 ml = 10 csepp.

A kutyámnak 1,5 ml-t kell adnom naponta, az első 2 hétben duplán, tehát 14 napig 3-3 ml-t.

Mennyi napra lenne elég ez a 114 ml?


Nagyon köszönöm annak aki segít!!


2019. márc. 14. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az első két héten akkor (14 nap)*(3 mL/nap) = 42 mL fogy, marad 114 mL - 42 mL = 72 mL. Ez még (72 mL)/(1,5 mL/nap) = 48 napra elég, összesen tehát 48 + 14 = 62 napra.

[link]


De azért az adagolásnak simán lehet egy 5-10%-os hibája, szóval 55-70 nap simán elképzelhető.

2019. márc. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a számolást a levezetéssel együtt! :) Elsőre nekem is ez jött ki, de aztán túlgondoltam, hogy biztos-e és összezavartam saját magam. Ment a zöld!
2019. márc. 14. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!