Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az alábbi feladatot hogyan...

Az alábbi feladatot hogyan kellene elkezdeni?

Figyelt kérdés

Adott 100 db valós szám, melyek összege 0. Hány olyan számpárt lehet ezek közül kiválasztani, amelyeknek tagjainak az összege nemnegatív?

Tehát ki választunk 2 számot amelyeknek az összege nemnegatív. Hány ilyen számpár van?



2019. márc. 19. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
5
2019. márc. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

100 alatt a 2

Ha az összes szám 0 akkor bármely 2 szám összege nemnegatív leesz.

2019. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha mindegyik szám a 0, akkor (100 alatt a 2) = 4950 ilyen pár van; ha az egyik mondjuk az 1, a többi pedig pedig a –1/99, akkor meg értelemszerűen a számpár egyik tagja az 1 kell legyen, és a másikat 99-féleképpen választhatjuk.


És ez csak a két szélsőséges eset. Most a teljes diszkussziót várod?

2019. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Baluba ***** válasza:

Előre leszögezném, hogy nem oldottam meg a feladatot, így közel sem biztos, hogy az ötletek végül megoldásra vezetnek. Én a következőket próbálnám meg:

1) Nézzünk szélsőséges eseteket! Mi van, ha 99 pozitív szám van, mi van, ha 50-50? Számít-e ha sok azonos szám van, vagy mind különböző?

2) Mi történik, ha van sok 0?

3) Rendezzük a számokat abszolútérték szerint növekvően. Jelöljük meg az egyes számokat + és - előjellel. Itt a pozitív párok számára van egy szemléletes számolást mód. Milyen jelöléséssorozatok lehetségesek, hogy 0 lehessen az összeg?

2019. márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

(100 - a negatív számok) / 2

És az eredmény egészrészét kell venni.

2019. márc. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De ez sem biztos, mert a kéttagú összeg egyik tagja még lehet negatív...
2019. márc. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
8:19-es vagyok, nem jó amit írtam, bocsánat.
2019. márc. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!