Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS! Angol fogalmazás egy...

SOS! Angol fogalmazás egy rossz napról?

Figyelt kérdés

Angolra fogalmazást kell írni egy rossz napról vagy olyan dologról ami idegesített. Az ötlet megvan csak nem tudom hogy nyelvtanilag helyes-e. Nagyon kellene a segítség!


Itt van amire gondoltam:

Last summer my best friend Ann and I discussed that we go to the beach. I'm very happy that we could meet because we haven't seen each other for a long time. However when the day came I wasn't happy. Ann came with her boyfriend and she didn't tell me. They were together all day and I very bored alone. A wanted to go home as soon as possible. I thought that we spending a good day together but we talked only a little. I hope I will meet with Ann...but without her boyfriend.



2019. ápr. 6. 21:48
1 2
 1/13 Z$almalé válasza:
78%

Hát nem vagyok egy nagy nyelv szakértő, de ahogy tudtam, javítottam :D


Last summer my best friend Ann and I discussed that we will go to the beach. I was very happy that we could meet because we haven't seen each other for a long time. However when the day came i wasn't very happy (vagy ha esetleg az jobban tetszik, lehet az is hogy i was quite/kinda mad, i wasn't too happy) Ann came with her boyfriend (helyette az is jó hogy Ann brought her boyfriend too) and she didnt tell. (me about it.<-- nem kötelező, de jól hangzik) They spend(jobban néz ki mint a they were together de az is pont megfelel) the day together and i was very bored alone. I wanted to go home as soon as it's possible. I thought that we will spend a good day together but we didnt talked too much (ez megint csak egy kis "szépítés" , szerintem jobban hangzik így) i hope soon i can meet with Ann again... But without her boyfriend (megint csak egy kis "szépítés")


Remélem tudtam segíteni :)

2019. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Hát, nem sok közöd van a nyelvtanhoz. Cserébe legalább a történet jó.

A discussed nem megfelelő ige, az megvitatni. Ti nem megvitattátok, hanem megbeszéltétek, amit most a decided, tehát elhatároztuk igével fogunk felváltani, ami egyszerűen főnévi igenévvel áll, semmi that. Decided to go. "I am very happy". Most? Nem múlt nyáron történt az eset? És a haven't seen is jelen idő, ugyebár PRESENT perfect, te viszont előtte nem találkoztál vele, vagyis nagyon a múltban. Ez past perfect lesz, hadn't seen. Seh didn't tell me helyett hadn't told me, hiszen korábban nem figyelmeztetet, és ide hiányzik egy tárgy, ez így üres: She hadn't told me about that.

"I very bored". A bored nem ige! Az nem unatkozni múlt időben! To be bored (past participle a neve), vagyis a létigét múlt időbe kell tenni.

"We spending a good day ..." Ugyebár tanítottak nektek olyat, hogy az -ing-es alak nem áll magában, hanem létigével! Ide különben is jövő időt szántál, ami will, de mivel előtte van az I thought, ebből would lesz, csúszik eggyel múltabba.

2019. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
1-es, tényleg nem vagy egy nyelvszakértő. Ahol tudtad, javítottad, ahol meg nem tudtad, ott rontottad :(
2019. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó mondat: I hope, I'll meet her again.
2019. ápr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy didn't talked. We didn't talk too much.
2019. ápr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Életmentő volt tényleg :)
2019. ápr. 7. 08:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Remélem, az elsőt nem veszed komolyan, mert az nem életmentés!
2019. ápr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Last summer, my best friend Ann and I decided that we would go to the beach. I was very happy that we could meet, because we hadn't seen each other for a long time. However, when the day came, I wasn't very happy. Ann brought her boyfriend, too, which she hadn't mention (previously). They spent the (whole) day together, while I was bored. I wanted to go home as soon as it would have been possible. I thought that we would spend a good day together but we didn't end up talking a lot. I hope to see Ann shortly, but without her boyfriend.


Ahelyett, hogy itt izélitek az egyest, leírhattatok volna egy normális verziót, amiből az egyes is tanulhat...

2019. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Hát, ez se jó. Hadn't mentioned (bár az valószínűleg csak gépelési hiba), és ez a would have been possible egy fölöslegesen túlcirkalmazott feltételes mód egy nem feltételes mondatba. As soon as I could és ennyi.

A kérdezőnek mindent bőségesen elmagyaráztam, a kérdező helyett megírni a feladatot, pláne pedig egy másik válaszoló helyett nem dolgom.

2019. ápr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

A hadn't mention miért nem jó? És milyen elírás lenne az, hasn't, jelenben?


Ha egy múltbéli eseményt megelőz egy még régebbi esemény, azt így kell írni és nem egyszerű múltban.

pl. I found the keys that I had previosly lost. - régen elhagytam a kulcsokat, most meg megtaláltam. Az "I found the keys that I lost" pont azt jelenthetné, hogy megtaláltam a kulcsokat, amit el is vesztettem azután, hogy megtaláltam.


She brought her boyfriend, which she hadn't mention. - Nem rég elhozta a barátját, amit régebben kellett volna megemlítenie.

She brought her boyfriend which she didn't mention - ez meg azt jelenti, hogy elhozta a barátját éa akkor ott nem mondott semmit ezzel kapcsolatban. Nyílván nem akkor kellett volna szólnia erről, amikor már ott vannak és nyílvánvaló a tény, hogy elhozta...


Nézd át az igeidőket és ne próbáld meg mindenáron az igazadat bizonyítani, ha egyszer tévedsz.

2019. ápr. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!