Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell ezt a matek feladatot?

Hogy kell ezt a matek feladatot?

Figyelt kérdés
Egy kert alakja olyan derekszogu trapez amelynek nagyalapja ketszerese a kisalapnak,ferde oldala 50 m, hegyesszogenek merteke 60 fok.Mekkora a kert terulete?

2019. ápr. 12. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Fv.-tábla kinyít ---> képletet kikeres ---> rácsodálkozás a képlet egyszerűségére:


terület=középvonal*magasság.


magasság=50m*sin(60°)


középvonal=50m*cos(60°)*3/2.


Minden ismert tehát. Kérdés?

2019. ápr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Nekem lenne; miért játszod az eszed? Arról nem is beszélve, hogy állandóan azzal jössz, hogy a matematika nem abból áll, hogy a függvénytáblából kikutatjuk a képleteket, aztán ész nélkül behelyettesítgetünk, hanem gondolkodni kellene... Ráadásul a feladat praktikusan megoldható szögfüggvény használata nélkül is, így esélyes, hogy még nem tanulta a koszinuszt...


Kérdező; hasonlóságról tanultál már? Mert ha nem, akkor a megoldás kulcsa az lesz, hogy keresel a trapézban (vagy azon kívül) egy szabályos háromszöget (amelynek minden oldala egyenlő), ebből meg tudod határozni az alapok hosszát, onnantól pedig egy Pitagorasz-tétellel meg tudod határozni a trapéz magasságát, így már minden adott lesz a tanult területképlet használatához.

2019. ápr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2019. ápr. 12. 20:50
 4/7 anonim ***** válasza:
13%

#2-es, Látom, nincs meg az összhang köztünk, sehogy sem. Neked semmi nem tetszik igazából, mindig belémkötsz.


Jöhettem volna én is egyenlőoldalú háromszöggel, meg hasonlósággal, de úgysem értené a kérdező az egyébként is középiskolás szagú (de eleve óvódásszintű) példát ilyen megközelítésben.


Tudom persze 2-es, ez neked semmit nem mond, neked egy célod van, hogy a megoldásaimba beleköss és kritizálj, csak nem tudom mire. Múltkor egyébként is egy egyszerű gúlába írható gömböt nem tudtál kiszámolni, (vagy a barátod volt az illető, már nem tudom) és ennek ellenére te mersz belém kötni... Nevetséges.

2019. ápr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%
Folytatva a gondolatmenetet, mivel a kérdező azon kevesek közé tartozik, akik még megköszönik a jó válaszokat -bár jelen kérdésnél inkább csak egyesszámban érthető ennek a jogosultsága- világosan kiderül, hogy az én általam nyújtott válasz volt számára megfelelő. És a te túlbonyolításod, a kérdező felé való visszakérdezésed ilyen módon teljes mértékben érdektelen.
2019. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

"#2-es, Látom, nincs meg az összhang köztünk, sehogy sem."


Hát, úgy nem is lesz meg, hogy én nem vagyok egy arrogáns vadbarom...


"Neked semmi nem tetszik igazából, mindig belémkötsz."


Nem keversz engem össze egészen véletlenül saját magaddal? Te szoktál állandóan óbégatni... Természetesen megint nem tűnt fel neked, de ha rámutatok, akkor sem fog eljutni az agyadig; megint nem a megoldásmódodért szóltalak le...


Ami még jobban aggaszt (abból kiindulva -ha igaz-, hogy 3 term.tudományos diplomád van), hogy 0 következetesség van benned... Ugyanazt, amiért állandóan cirkuszolsz, te is megcsinálod. Persze, ezt is jeleztem, és pont ugyanannyi reakció jött rá, mint amennyi következetesség van benned...


"Jöhettem volna én is egyenlőoldalú háromszöggel, meg hasonlósággal, ..."


És, ki tartott vissza? ...


"...de úgysem értené a kérdező az egyébként is középiskolás szagú (de eleve óvódásszintű) példát ilyen megközelítésben."


Örülök, hogy ezt így sikerült önmagadtól eldöntened... Ahogyan azt is, hogy a trigonometriát hamarabb megérti, mint a hasonlóságot... Erről az "óvódás szintről" meg már igazán leszokhatnál, mert egyenesen szánalmas, hogy neked ez az egyetlen megnyilvánulási formád van...


"Tudom persze 2-es, ez neked semmit nem mond, neked egy célod van, hogy a megoldásaimba beleköss és kritizálj,..."


Mégis... Hol is kritizáltam én a megoldásodat?


"...csak nem tudom mire."


Sajnos autista kretén nyelven nem tudok, csak magyarul meg angolul, te meg azt úgyse érted, szóval itt le is zárhatjuk ezt az eszmefuttatást...


"Múltkor egyébként is egy egyszerű gúlába írható gömböt nem tudtál kiszámolni, (vagy a barátod volt az illető, már nem tudom) és ennek ellenére te mersz belém kötni..."


Értem... Két választási lehetőség van; vagy tévedhetelen az ember, vagy nem szólhat hozzád sem... De te nem képzeled magad istennek, még véletlenül sem... Azonkívül nem is tudom, ki mondta azt, hogy az 1/s-ot nem szabad a fordulatszám mértékegységeként használni, csak a rad/s-ot meg az rpm-et... Szóval amíg 3 diplomával ilyeneket írogatsz, ráadásul minősíthetelen stílusban, ne csodálkozz, ha nem vesznek emberszámba...


"Folytatva a gondolatmenetet, mivel a kérdező azon kevesek közé tartozik, akik még megköszönik a jó válaszokat -bár jelen kérdésnél inkább csak egyesszámban érthető ennek a jogosultsága- világosan kiderül, hogy az én általam nyújtott válasz volt számára megfelelő. És a te túlbonyolításod, a kérdező felé való visszakérdezésed ilyen módon teljes mértékben érdektelen."


Gondolom ez ilyen speciális, 3 diplomás logikai gondolatmenet, amit nem érthetek meg... ugyanis te azt mondtad, hogy ha valaki köszönetet nyilvánít, abból csak és kizárólag az következhet, hogy a te megoldásodat köszöni meg... az még véletlenül sem lehet, hogy az én rávezetésemmel sikerült megoldania, még véletlenül sem... Aztán ott van még az is, hogy annak ellenére, hogy te magad is beláttad (a magad kretén stílusában), hogy jót írtam, most mégis azt írod, hogy semmi értelme nem volt... Most akkor melyik is az igaz? Vagy még azt tudom elképzelni, hogy a Guiness-rekordok könyvébe készülsz "a leggyorsabb köpönyegforgató ember" kategóriában...

2019. ápr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sztem zárjuk le a vitát. Választ kapott a kérdező, acsarkodni nem kell. Személy szerint tudom kinek a pártján állok, de nem szeretném h ebből vita legyen.


Köszönjük a segítséget nektek! :)

2019. ápr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!