2321o3ijoasidio1 kérdése:

Hogy kell meredekséget számolni az adott egyenesnél?

Adott egyenes: e : 5x −2y = −14,5
2019. ápr. 21. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Rendezd úgy, hogy y legyen az egyik oldalon.

5x-2y=-14,5

2y=5x+14,5

y=(5/2)x+(14,5/2)


Ez az y=ax+b forma, amiben „a” a meredekség, „x” az x marad, „b” pedig az y-tengely metszéspontja.


Utána leellenőrizheted ábrával, és behelyettesítéssel.

2019. ápr. 21. 16:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. ápr. 21. 16:56