Hogyan bizonyítanád be hogy 100|7^21-3^35?

kerlek, segítsetek, hogy kellene elindulni?

2019. ápr. 21. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
A szám átírható úgy, hogy (7^3)^7 - (3^5)^7, ebből a tanult azonosságok szerint kiemelhető 7^3-3^5, ez akár manuálisan is kiszámolható: 100, tehát a fenti különbség felírható 100*valamiegész alakban, ez pedig biztosan osztható 100-zal a 100-as szorzó miatt.
2019. ápr. 21. 19:48
 2/3 vurugya béla ***** válasza:

Én ugyanígy oldottam, az előző által említett azonosságot azért részletezem, hogy érthetőbb legyen (a betűk utáni számok mindig kitevőt jelentenek) :

a7 - b7 = (a - b)(a6 + a5b + a4b2 + a3b3 + a2b4 + ab5 + b6))

emiatt ugye:

343^7-243^7=(343-243)(. . . . . .) = 100* (. . . .)


Ez nem új megoldás, az előzőt részleteztem csak!

2019. ápr. 22. 15:05
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. ápr. 22. 21:47