Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A cukrászdában mért gőz...

A cukrászdában mért gőz hozzáadásával melegítika kihűlt kávét, mért nem forró vízzel? 🧐

Figyelt kérdés
Fizika,kávé,forró,víz,gőz,dolgozat

2019. ápr. 28. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Mert a gőznek a légnemű halmazállapot miatt nagyobb a belső energiája, ezért kevesebb vízmennyiség is elég ahhoz, hogy adott mértékben felmelegítsd a kávét, következésképp kevésbé hígul fel.
2019. ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Laikusan megfogalmazva, amit az előző írt: A gőz melegebb, mint a forró víz (ami nem keverendő a forrásban lévő vízzel!), így kevesebb mennyiség jobban felmelegíti a kihűlt italt.


Megjegyzem, nem szívesen innék újramelegített kávét... :)


Üdv.,

egy barista

2019. ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dq ***** válasza:
62%

Igen, a gőz melegebb tud lenni...


Mégsem hőmérsékletet, hanem energiát adunk a kávénak, hogy melegebb legyen.

2019. ápr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Direkt írtam, hogy laikusan megfogalmazva... Márpedig a laikus melegíti a kávét, nem pedig energizálja; az Tihanyi Tamásnak a dolga.
2019. ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dq ***** válasza:
51%

Igaz. Azt próbáltam írni, hogy szerintem túlegyszerűsítetted: energiával és nem hőmérséklettel melegítünk. Mondjuk valóban nem derült ki, hogy elolvastam amit írtál.


Na jó, szerintem mindenben egyetértünk, és erre több szót vesztegettünk mint kellett volna.

2019. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2019. ápr. 28. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!