Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom kiszamolni a...

Hogyan tudom kiszamolni a normálvektort, ha P (3,2)?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 30. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Normal vektor.

n(2;-3).

90 fokkal el kell forgatni, es szor minusz 1.

2019. ápr. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a P koordinátáiból képezzük a normálvektort? Nem igényel különösebb szamitast?
2019. ápr. 30. 17:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmi extra

két pont csere és az egyik elé minusz jel

2019. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk ebből a "csere és minuszjel" dologból kíváncsi lennék mit értett meg a kérdező. Az első számonkérésig lehet hogy jó lesz, de vajon érti is a hátterét ennek, és látja -e maga előtt a vektorokat?
2019. ápr. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért kéne látnia a vektorokat? Miféle hülyeség ez? Gondolom amikor 4-dimenziós tömbökkel dolgozol, akkor te is látod magad a 4 dimenziót.
2019. máj. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 4D tömböket is lehet látni, nem értem mi a bajod azzal, hogy a koordinátageometriát, aminek a nevében is benne van a 'geometria szó' a geometriához kössük elsősorban.


Másrészt, ha ismered a tömböket, akkor elég nagy szégyen az, hogy a kétdimenziós esetek geometriai jelentőségének fontosságát nem ismered el.

2019. máj. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!