Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szent Péter esernyője olvasóna...

Szent Péter esernyője olvasónaplóban segítség? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van pár kérdés amit meg tudtam válaszolni viszont voltak ezek amiket nem. Valaki segítene?


1."Hogyan viselkednek a Gergorics testvérek bátyjuk, Gergorics Pál élete illetve Pál halála után? Mi a véleményed a viselkedésükről? A regény szerint mi lesz a méltó büntetésük?"


2."Igaz-e hogy a falusi nép szeret elhinni mindenféle babonás elképzelést? Említs példákat a regényből!"


3."Biztos-e hogy Wibra Gyuri öröksége bele volt rejtve az esernyő nyelébe?" (Itt hosszabb indok kell"


4."A regény elején Bélyi János mint szegény pap érkezik meg Glogovàra, és úgy néz ki, hogy további életében is nyomorognia kell majd. Miért ajánlja föl neki később Adameczné, hogy ingyen elvállalja a papiak háziasszo y teendőit is és Veronka gondozását?"


A válaszokat nagyon köszönöm előre is !



2019. máj. 5. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

El kellene olvasnod a regényt, mert a kérdéseidre a válaszok a könyvben vannak. Ne várd el, hogy bárki is a vasárnapját feláldozva leckét írjon helyetted!

Vagy jobb lenne, ha félrevezetnélek?

Pl. Adameczné azért ajálnja fel a segítségét, mert beleszeretett a papba.

2019. máj. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elolvastam a könyvet. Nem azzal van a probléma. Ha nem azzal hogy nem tudok megfogalmazni egy normális választ. Ha nem tetszik, nem kell válaszolni. Én nem köteleztem itt senkit. Ennyi.
2019. máj. 5. 11:01
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Most is megfogalmaztál mondatokat. Ha tényleg olvastad, akkor válaszolj is.
2019. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem te egyáltalán nem olvastad a regényt! A tanárod ismeri annyira a képességedet, hogy rájöjjön a csalásra. Mert ez kőkemény csalás, amikor más gondolatait, szellemi termékét magadénak tünteted fel, magyarul ellopod!

Ne itt gyakorizz, hanem olvass és fogalmazz, gyakorlat teszi a mestert!

2019. máj. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el, hogy felteszek egy kérdést és mindenki csak belekötni tud..Basszus ti most ilyenkor hol érzitek magatokat? Gyakorikössünkbeleamásikba.hu? A KÖZOKTATÁS kategórián belül a HÁZI FELADATOK pontnál vagyunk. Én segítséget kértem az olvasónaplómmal kapcsolatban ami HÁZI FELADAT és ha jól tudom abban a kategóriában vagyunk. Nem azt kértem hogy oltsatok szét. Márpedig de, olvastam a könyvet de ne haragudjatok de egyszerűen NEM tudom megfogalmazni. De ettől függetlenül várom még épp, értelmes emberek válaszát.
2019. máj. 5. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, te nem segítséget kértél egy részfeladathoz, hanem megíratnád velünk a leckédet! Ez bizony így van,mások is így gondolják, hiszen NEM tolongtak a jelentkezők az elmúlt közel 6 órában (egy sem!).

Sajnálom, hogy rosszul értelmezted a házi feladatban való segítést, remélem, sikerült megoldanod egyedül.( Az életben, a munkahelyeden sem segít majd senki.)

2019. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

1.Nagyon gonoszak a pappal, már alig várják, hogy meghaljon. A halála után (pap) azt az örökséget próbálják megkeresni, amit senki sem talál meg. Szerintem nagyon gonoszak és nem is tisztelik a féltestvérüket. Nagyon nagy illetlenség és gorombaság, hogy azt várják, hogy meghaljon. A büntetésüket nem tudom sorry.

2. Igen, igaz. ( példát most nemtudok )

3. -

4. Azért, mert Adameczné nagyon kedves és miután mindenki elkezdte sajnálni Ő úgy döntött, hogy segít a papnak és Veronkának, mert régi jó barátja volt az anyjuknak.

2021. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!