Tudnátok segíteni nekem ebben a feladatban?

"Az a(x^2)+bx+c polinóm mindegyik ismeretlene egész szám, és a>0. A polinómnak két különböző gyöke van, melyek kisebbek, mint 1, és pozitívak. Mennyi az "a" ismeretlen lehető legkisebb értéke?"

2019. máj. 5. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem "polinóm", hanem polinomról van szó. És ennek a polinomnak

ismeretlen együtthatói vannak. a(x-x1)(x-x2) alakra hozás után teljesen mindegy, hogy az "a" ismeretlen együtható mit vesz fel. Kétféleképpen is értelmezhető a kérdésed. Abszolut érték nélkül feltehető, hogy a∈]-∞; +∞[. Abszolut értékben tetszőlegesen kicsi is lehet. Magyarán nincs sok értelme a kérdésnek.

2019. máj. 13. 20:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Korrekció. Figyelembe kell venni, hogy az együtthatók egészek. Ebben az esetben feltehető, hogy a gyökök racionális számok: x1=p/q x2=r/s, ahol p, q, r, s ∈ Z.

Tehát a·(x-x1)(x-x2)=a·x^2 - a·x·(p·s + q·r)/(q·s) + a·p·r/(q·s). Ha itt abszolut értékben keressük az "a"

legkisebb értékét, akkor |qs|=1 mellett |a|=1 lesz az eredmény. A másik esetben a=-qs esetén tetszőleges negatív egész lehet az eredmény.

2019. máj. 13. 20:32