Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi erre a 4 kérdésre a rövid,...

Mi erre a 4 kérdésre a rövid, de tartalmas válasz?

Figyelt kérdés

[link]

Ne haragudjatok a kérdések minősége miatt, a fizika tanárok kicsit komolytalanul áll a csütörtöki kis-vizsgánkhoz. Én azért írtam ki a kérdést, mert ezzel remélem kis időt megspórolok, addig tudok készülni a holnapi angolra. Köszönöm a segítséget előre is!



2019. máj. 7. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Arkhimédész, Arkhimédész-törvény

2. Az egy ilyen üveg gömb egy csövön, rajta lyukak, hogy mit bizonyít arra nem emlékszem, megnézed majd wikipedián.

3. Jele: M, mértékegysége: Nm (Newton*méter)

4. Hatás-ellenhatás, Newton tökömsetudja hányadik törvénye, az ágyú meg azért nehéz, mert vastag, tömör fémből van, ami elviseli a lövéskor ható erőket, de az nehéz is.

4. Nem írom le mert hosszú, a 9g (helyesen 9G azt jelenti, hogy a földfelszíni súlyerő 9szerese hat valamire.

2019. máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, elkúrtam a számozást, de kitalálid mi micsoda.
2019. máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2019. máj. 7. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!