Cipőiparral kapcsolatos kérdés. A cipőknek mi a helyettesítő termékük/termékeik?

Figyelt kérdés
Papucs? Szandál? Zokni? Bakancs? Csizma? Harisnya?

2019. máj. 8. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem, ne a cipő mint átfogó fogalomból indulj ki, hanem mint különböző típusokból. Pl: Egy bőrcipőt helyettesíthet, egy szintetikus, vagy műbőr cipő. Egy nyári kényelmes, rugalmas túracipőt, egy nyári túra szandál. Ilyesmi gondolatmeneten haladj tovább.
2019. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a cipő az egy átfogó elnevezés, amibe beletartozik sokminden, amik helyettesíthetik egymást, pl tornacipő, skechers, sportcipő, futócipő, félcipő, vászopncipő, túracipő stb, stb.


a csizma-bokacsizma-bakancs-hótaposó illetve a papucs-szandál-strandcipő az meg külön kategória

2019. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A mezítláb. :-)
2019. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Hát ha te harisnyát használsz cipő helyett, akkor az is lehet a helyettesítő terméke... De nyilván inkább a bakancs, csizma az, ami helyettesítheti a cipőt.


Amit az első írt, azok inkább alternatívák, mint pl. a kristálycukornak a porcukor. Ugyanúgy cukor mindkettő, nem helyettesítettél vele semmit. Helyettesítő termék alatt olyasmire kell gondolni, mint pl. cukor helyett az édesítőszer.

2019. máj. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

olvastam olyat, hogy a helyettesítő termékek egyik jellemzője, hogy más iparág állítja elő? Ez most akkor, hogy van a cipők esetében?


A papucs, a szandál is helyettesítő terméke a cipőknek?


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. máj. 8. 14:38
 6/9 anonim ***** válasza:

#4 "Helyettesítő termék alatt olyasmire kell gondolni, mint pl. cukor helyett az édesítőszer."


Itt a pont és ez a lényeg. Különböző iparág.

2019. máj. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A papucsnak lehet a fapapucs. Az egyik cipőipari a másik asztalosipari termék is lehet.
2019. máj. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"olvastam olyat, hogy a helyettesítő termékek egyik jellemzője, hogy más iparág állítja elő?"

Jah tényleg, ezt is felejtettem. Akkor a bakancs, csizma sem jó.

2019. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tehát akkor, amik helyettesítő termékek lehetnek a cipőknek az a fapapucs, zokni, harisnya? (mert a zokni+harisnya az ruhaipar, nem?)


Ha nem, akkor mi lehet?

Ha igen, akkor még mi?

2019. máj. 8. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!