Hogy kell a ctg-t kiszamolni?


2019. máj. 15. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A tangens reciproka a kotangens. (1/tg x)
2019. máj. 15. 19:49
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehat ha a tangens 0.789 akkor a ctg mennyi?
2019. máj. 15. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:
1.267427122
2019. máj. 15. 19:52
 4/5 A kérdező kommentje:

Ohh ertem,eleg analfabeta vagyok matekbol😂😂

Koszonom a segitseget😘

2019. máj. 15. 19:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a definíciónak utána néztél volna, akkor ez a kérdés nem merült volna fel.


Mivel tg(x)=sin(x)/cos(x) és ctg(x)=cos(x)/sin(x) ezért ebből követgezik hogy


ctg(x) = 1/tg(x). Nem véletlen, hogy emiatt a számológépeken sem létezik ctg billentyű.

2019. máj. 16. 19:55