Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy szerkeszthető meg ez a...

Hogy szerkeszthető meg ez a háromszög?! HELP SOS

Figyelt kérdés

Hogyan kell megszerkeszteni a háronszöget ha a=5 cm b=7cm Sc=6cm

Én próbáltam de háromszög egyenlőtlenség lett a vége!lehetséges ez?



2019. máj. 15. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Kőrzővel?
2019. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2019. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Más adatokkal itt van a szerkesztés:

[link]

(Úgy tűnik, hogy ezekkel az adatokkal nincs megoldása.)

2019. máj. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Pedig ezekkel is lesz megoldása, ha mindegyik oldal kisebb a másik 2 összegénél, akkor lesz megoldás. Egyszerűen felmérsz egy 5 centis szakaszt, az egyik végéből körívezel 7 centivel, a másik végéből 6 centivel és meg is van.
2019. máj. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vurugya béla ***** válasza:
Tükrözd a háromszöget AB felezőpontjára, ekkor az eredetivel együtt egy paralelogrammát kapsz, aminek az egyik átlója az Sc kétszerese, azaz 12. Ilyen paralelogramma nem lehet, mert az átlónál lenne benne egy olyan háromszög, aminek az oldalai: 5, 7 és 12 cm. Ilyen háromszög pedig nincs.
2019. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, bocsánat félreolvastam a kérdést, azt hittem a c van megadva, nem az sc.
2019. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!