Sziasztok kaptam 2 db házi feladatot fizikából ami ilyen számítós feladat..nem voltam az órán így nem értem..valaki segítene le vezetni a képletet hogy értsem mit hogy kell? Köszönöm előre is!

1,Mennyivel változik meg a 20kg 120 C fokos gőz belső energiája,ha 30 C fokos víz lesz belőle?

2,Összeöntünk 10kg 30 C fokos víuet és 30 kg 90 C fokos vizet.Mekkora lesz a keverék hőmérséklete?



2019. máj. 17. 05:52
 1/1 anonim ***** válasza:

"le vezetni"


Ilyen nincsen, csak olyan hogy levezetni... gyakorold még egy kicsit a helyesírást!


A feladatok:


1) delta E= c_gőz*m*20°C + L*m + c_viz*m*70°C


c_gőz: a gőz fajhője, L=párolgáshő, c_viz=viz fajhője ezeket kikeresed a fv.táblából.


2) a mérlegegyenletet kell felírni (termikus kölcsönhatás)


m1*(t-t1)=m2*(t2-t)


rendezve: (m1+m2)*t=m1*t1+m2*t2


ebből t=(m1*t1+m2*t2)/(m1+m2)


t=(10*30+30*90)/40


10-el egyszerűsítünk: t=(30+270)/4 =300/4


t=75°C.


Kérdés?

2019. máj. 17. 10:33