Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy dobozban 3 fekete,4 fehér...

Egy dobozban 3 fekete,4 fehér és 8 piros golyó van. Visszatevés nélkül kétszer egymás után egy-egy golyót kihúzunk?

Figyelt kérdés

1. MENNYI A VALÓSZÍNŰSÉGE,HOGY EGYMÁS UTÁN 2 PIROSAT HÚZUNK?


2. MENNYI A VALÓSZÍNŰSÉGE,HOGY EGYIK HÚZÁS SEM FEKETE?



2019. máj. 20. 19:17
 1/4 dq ***** válasza:

A csupa nagybetűs kérdéseket törlik, máskor ügyelj.


1: 8/15 * 7/14

2: 12/15 * 11/14

2019. máj. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, egyébként miért van szorzás közöttük?(:
2019. máj. 20. 19:57
 3/4 dq ***** válasza:

Ugh. Szerintem ennek nincs neve, és, a levezetése ismert összefüggésekből bonyolult. Kár, mert gyakran használt eset.

Szerintem egy korrekt bizonyításhoz le kell számolni az eseteket, nem tudnám most eseményekkel és azok valószínűségével kikeverni.


Az intuíció mögötte annyi, hogy ha a 2 húzásra összesen K darab egyenlő valószínűségű kimenetel lehetséges, akkor 8/15*K kimenetelre teljesül az, hogy elsőnek pirosat húzunk, és ezek felére, 8/15 * 7/14 * K darab kimenetelre teljesül az, hogy másodikra is.

Tehát kedvező/összes = 8/15 * 7/14.


Kicsit úgy képzelem magamban, hogy az első húzás egy szűrő, ami leszűri a számomra kedvező (vagyis azt, amire kíváncsi a feladat) jövőket a 8/15-ed részükre, a második húzás is egy szűrő, és az az első húzás jövőit szűri még tovább. A szűréskor meg szorozni kell \o/

2019. máj. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így már azthiszem értem, köszönöm a segítséget!
2019. máj. 20. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!