Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Holnap felmérőt írunk Állampol...

Holnap felmérőt írunk Állampolgári nevelésből remélem jól írtam, de hiába keresek neten nem kapok segítséget kérdéseimre?

Figyelt kérdés

1.A tanár kért egy Globális Problémát amiről írunk 5-6 sort egyet sem kaptam aki konkrétan ki van írva hogy globális probléma és rövid.

2.A Világszervezet. Mikor?, miért? Ennyi van felírva nem tudom mit kér ez alatt.

3.Egy lecke az le van írva megtanulom

Valamint lehet fog kérni minden EU-s államról egy érdekességet. Valaki tudna segíteni? Kérlek



#Európai Unió #felmérő #Teszt. Állampolgári
2019. máj. 26. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Globális probléma például a környezetszennyezés, ökológiai károk, klímaváltozás.


Világszervezet, nem a WHO-ra gondol? Gondolom a kérdés az, hogy mikor jött létre és miért.


A neten rákeresel a tagállamokra, és ami számodra érdekes azt kijegyzeteled és megtanulod. Nem írtad milyen jellegű érdekességek kellenének, de nekem ez érdekes volt pl, hogy horvátország csatlakozott az eddigiek közül legkésőbb az Unióhoz.

2019. máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2. A világszervezet nyilván az Egyesült Nemzetek Szervezete, vagyis az ENSZ, és 1945-ben alakult.

Minden EU-s államról biztos nem kér érdekességet, mert azok 28-an vannak, kicsit sok lesz az.

1. Globális probléma a környezetszennyezés: ózonpajzsot csökkentő gázok kibocsátása a közlekedési eszközök (túl sok repülő), ipar és nem utolsósorban az állattenyésztés (szarvasmarha) következtében. Következmény: éghajlatváltozás, időjárási katasztrófák, globális felmelegedés, a tengerszint emelkedése, lakóhelyek pl Hollandia víz alá kerülése. Erdőirtás a mezőgazdaság érdekében: állat-és növényfajok életterének beszűkülése, kipusztulás. Műanyagszennyezés a tengerben: szintén állatok tömeges pusztulását eredményezi.

2019. máj. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!