Dardius99 kérdése:

Valaki megtudná nekem oldani?

LINK: [link]

2019. máj. 27. 11:52
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:

Ezek egyszerű feladatok. Időhiány miatt az alábbi tippeket adom a megoldáshoz.


6. (e^g(x))' = f(x) alakot keress!

5. f(x) kettő fv. szorzatából áll. Mindkettő szigorúan monoton, csak az egyik emelkedő, a másik eső. Az egyik minden valós értéket felvesz, a másik csak nemnegatívat. Emiatt 1 db maximumhely létezik csak. Az deriválással kideríthető. A többit rádbízom.

4. Ez f(x) = g(x)*h(x) szorzatfüggvény. Deriváld is úgy!

3. Kihagyom.

2. x legnagyobb kitevőjű alakjával ossz el mindent, utána számolj határértéket!

2019. máj. 27. 13:55
 2/2 anonim ***** válasza:
Mit tanultatok órán, ha még ezek sem mennek? A legelemibb példák ezek...
2019. máj. 28. 10:39