Pókok, perc, légy
2019. jún. 6. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
50 ha minden igaz
2019. jún. 6. 20:39
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
Egy pók egy perc alatt egy legyet fog, így szerintem 10 pók 1 petc alatt 10 legyet fog.
2019. jún. 6. 20:59
 3/15 anonim ***** válasza:
16%

2

De ezt legközelebb a HF kategóriában kövesd el.

2019. jún. 6. 21:06
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Ja, nem 2, hanem 50.

De attól még HF kategória.

2019. jún. 6. 21:08
 5/15 anonim ***** válasza:
4%

ez logika.

Egyet sem tud fogni, akármennyi pók van, mert minden póknak öt perc kell egy légyfogáshoz, egy perc kevés nekik hozzá.

2019. jún. 6. 21:15
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Logikának ez nem jó.

Akármennyi légy is van - ha több pók van, a több hálóval több legyet fognak. Kivéve, ha pont 5 légy van, de ezt akkor mondani kell a feladatban.

Logikával ez a feladat nem oldható meg.

2019. jún. 6. 21:29
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Írjuk fel az egyenletet


5x+5x=5x

írjuk fel a kérdést matemati nyelven

x+10x=5x /vonjunk ki egyet

9x=4x /vonjunk ki négyet

5x

Tehát az egyenletből egyértelműen látható 5 rendőr 5 perc alatt 5 bűnözöt állít elő.

2019. jún. 6. 21:41
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

ítt az általam felvetett egyenlet helyes megoldása.


5x+5x=5x

Távolítsunk el az egyenlő kifejezéseket. Az egyenlet két oldalán szereplő azonos kifejezéseket elhagyhatjuk.

5x=0

Osszuk el mindkét oldalt :5

5x=0

-------

y=5x+5x

y=5x

x=0

--------


x+10=5x

Rendezzük a változókat és a konstansokat külön oldalra. Vigyük át a konstanst a jobb oldalra és változtassuk meg az előjelet .

x=5x-10

Egyszerűsítsük az azonos típusú tagok összevonásával.

-4x= -10

Osszuk el mindkét oldalt: -4

x= 5/2

Alternatív megoldás:

x=2 1/2, x=2,5

2019. jún. 6. 22:12
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

0,2 [légy/pók/perc] * 5 [perc] * 5 [pók] = 5 [légy], vagyis 1 pók 1 perc alatt 0,2 legyet fog.

0,2 [légy/pók/perc] * 1 perc * x pók = 10 légy

Rád bízom az egyenletrendezést.


Házi feladat kategória, és még ott is: insert coin (ha még el sem kezdtél gondolkodni rajta.)

2019. jún. 6. 22:44
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet mindent egy változónak tekinteni.

Írtam már, hogy egyet sem tudnak fogni.

5 pók öt legyet fog, vagyis mindegyik egyet, de ehhez a fejenkénti egy légyfogáshoz mindegyiknek 5 perc kell.

Egy perc alatt nem tudják megfogni a legyet.

2019. jún. 6. 23:47
1 2