Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ebben az írásos feladatban...

Ebben az írásos feladatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Nyárra kaptunk egy szorgalmi feladatot az egyik tanárunktól. Ő a magyar és történelem tanár is egyben, a feladat meg mindkét tárgyhoz kapcsolódik. Írni kell egy olyan fogalmazás szerűséget, amiben a magyar írást mutatjuk be, de nem csak a mostanit, hanem a régebbieket is. Lehetőleg időrendben és a különböző írásokat össze is kell majd hasonlítani valamilyen szinten. De hogy ne csak az legyen, hogy az órai anyagból kimásolunk minden, ezért adta most ezt a feladatot, mert a következő évet majd ezzel fogjuk kezdeni. Tehát olyan magunktól keresős/kigyűjtögetős feladat. Annyit mondott hogy "mondjuk kezdjétek a körrovástól, ennél visszább nem kell menni az időben, mert ott már sok egymásnak ellentmondó információt fogtok találni, amik nincsenek is megfelelően bizonyítva" - nem biztos hogy így mondta, de ez volt a lényege.

Kérdem én ez alapján: mi az a körrovás? Csak mert nem találtam róla semmit interneten. Eddig úgy gondoltam, hogy majd internetből megírom az egész fogalmazást, de már a legelején elakadtam.



2019. jún. 8. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Pedig az interneten is fent van a körrovás.

Keress rá Jásdi Kiss Imre: Hatodik pecsét c. könyvére, vagy Friedrich Klára munkásságára.

2019. jún. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Őőő, megnéztem egy 3 perces videót amit kidobott "Jásdi Kiss Imre: Hatodik pecsét" keresésre. Ez biztos hogy igaz? Csak mert ő a videóban elhangzottak alapján az Inka kultúrával kapcsolatban említi a körrovást, ami hát tőlünk elég mesze volt, illetve ahogy olvasom az Inka birodalom nagyjából a 13. századtól eredeztethető, amikor is nálunk már bőven a "sima" rovásírás volt használatos, tehát ez alapján a körrovás nem lehet "elődje" a rovásírásunknak. Vagy valamit nagyon félreértettem?
2019. jún. 8. 23:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne egy-két perces videót nézz meg, hanem olvass utána és alaposan mélyedj el a témában, hiszen egy nyár áll rendelkezésedre.

A körrovás a rovásírásunk őse, keress alátámasztott bizonyítékokat. A feladatot te kaptad, én csak segítek, hogy merre indulj.

2019. jún. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké. A könyv hol szerezhető be? Csak weboldalt találtam ahol meg lehet rendelni.
2019. jún. 9. 09:29
 5/9 anonim ***** válasza:
A weboldalon, ahol meg lehet rendelni.
2019. jún. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de nekem 5200 Forint nem ér meg 2 ötöst :)
2019. jún. 9. 19:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hallottál-e könyvtárról?
2019. jún. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mintha rémlene valami... Amúgy persze. Szerinted ott megtalálom? A településünkön nincsen, Fonyódra járok iskolába, ahol van könyvtár. Egyszer szerettem volna egy szakmai jellegű könyvet kivenni, akkor azt mondták hogy nincs és nem is tudják beszerezni - pedig ha jól emlékszem az a könyv csak 3 ezerbe került interneten.

Vagy konkréten tudsz olyan könyvtárat ahol biztosan kikölcsönözhető?

2019. jún. 9. 23:55
 9/9 anonim válasza:

Úristen, remélem tényleg nem írtad bele Jásdi baromságait. Az egy elmebeteg, egy szava sem igaz. Szerinte a puzdracső(ami a tegez másik neve) egy kommunikációs eszköz volt, a tarsolylemezzel együtt. Az ősmagyaroknak meg köztársaságuk volt, mert köztársaság->köztarsolygás->közben tarsolygók társasága.

Szóval ennyire komolyanvehető az ürge :D

2021. júl. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!