Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell megoldani ezt a...

Hogyan kell megoldani ezt a kilencedikes matematika feladatot?

Figyelt kérdés

Van egy feladat, amin régóta gondolkozom, de az ábrázolásnál tovább sajnos nem jutottam vele. Szeretném kérdezni, hogy mi lenne a megoldás folyamata?


A feladat a következő:

"Az ABC háromszög A-nál lévő szöge tompaszög. Legyen D az AB, E pedig az AC oldal tetszőleges pontja. Mutassuk meg, hogy CD+BE>BD+DE+EC"



2019. jún. 15. 22:40
 1/5 Baluba ***** válasza:

Van két geometriai mennyiségünk, amiket nehéz közvetlenül egymással összehasonlítani, de mégis szeretnénk róluk belátni valamit. Ilyenkor tipikus ötlet keresni egy mennyiséget, ami mindkettővel könnyen összehasnolítható.

Jelen esetben nézzük meg az AB+AC összeget. Innen már gondolom be tudod fejezni.

2019. jún. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ, így már sikerült megoldanom :)
2019. jún. 16. 10:42
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyengébek kedvéért itt AB<DB és AC<CE. Így BD+CE>AB+AC=(BE+CD)+(AE+AD)>BE+CD+ED. Sz. Gy.
2019. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az A-nál lévő szög nem lehet derékszögnél kisebb.


Egy nem ide vágó megjegyzést is írnék. 10:30 felé elkezdtem írni a válaszomat és ezt a szerkesztőablakot már nem tudni hanyadszor valami eldobja a benne lévő mondataimmal együtt. Már többedszer kértem a rendszergazdákat, így most is, hogy vizsgálják már meg mi lehet a dolog mögött. Sz. Gy.

2019. jún. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt Sz.Gy. #4!


Ez velem is előfordul. Javaslom a választ írd kezdetben egy jegyzettömbbe, amikor kész, másolás+beillesztéssel rakd a szerkesztőablakba.

Én is így szoktam csinálni. Üdv!

2019. jún. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!