Hogyan kell kiszámolni: 500ml 5% es 100ml 40% oldat összekeveresekor hány szazalekos lesz az elegy?


2019. júl. 16. 15:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Már kinőttem a tankönyvből
2019. júl. 16. 16:10
 2/9 anonymousreview60 ***** válasza:
31%

Nem kötekedésképpen, de tényleg kíváncsi vagyok a gondolkodásmódra, ami a kérdés mögött van, mert sokan tesznek fel ilyen jellegű kérdéseket kémiából, matematikából, fizikából.

Leselejtezted a tankönyvet, ezt értem. Azt nem értem, hogy 1. miért nem tudod a választ erre a kémia 2-esért felteendő kérdésre vagy 2. nézel utána a neten? 3. Fáj gondolkozni?

2019. júl. 16. 16:24
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

500×5+100×40=600×x

2500+4000=600×X

6500=600×X

X=6500÷600=10,83%-os lesz a keverék.

2019. júl. 16. 17:05
 4/9 anonim válasza:
Az 500 ml 5%-a ami benne van, vagyis 25 ml. A 100 ml 40%-a ami benne van, vagyis 40 ml. Összesen tehát 65 ml ami benne van 600 ml egybeöntött folyadékban, ami a 65/600 x100 %-a, azaz 10,83%.
2019. júl. 18. 06:40
 5/9 Mézga Krisztina ***** válasza:
0%

anonymousreview60

Na, a válaszokra a én is kiváncsi lennék... Nemegyszer én is feltettem a kérdést: miért nem a Google??? (Mivelhogy egyszerűbb, sztem.) Két kereső szó beírásával rengeteg, még talán hitelesebb választ is feldob a net, mint amit ideírnak.

Néha az az érzésem, az adminok teszik fel a hülyébbnél hülyébb kérdéseket, mert ha nem: MINDMEGFOGUNKHALNI!!!

2019. júl. 18. 13:43
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:
25%
Mézga, csak a te és én nevemben beszélj! Nem mindenki hal meg. Ezek a hülyék túlszaporodják a pusztulási rátájukat.
2019. júl. 19. 21:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

És mi van ha a kérdező nem érti? Még az is lehet, hogy te sem érted, attól mert tudsz egy egyenletet...

Én megsúgom, ezt a "kettes" anyagot gimiben sosem tanították, tapasztalatom szerit nagyon kevés számolást csináltatnak gimiben alapórán a diákokkal, mert a többség nem érti, a tanár meg nem akar közellenség lenni és úgy van vele, hogy akit érdekel, az majd fakton megtanulja.

2019. júl. 23. 16:23
 8/9 anonim válasza:
50%
Az előttem levők megadták. De gondolkozz másképp. A jegyeid átlagát ki tudod számítani. Ez is átlagszámítás, csak nem 1-től 5-ig pontozunk. Ebben az esetben az egység a 100ml. Az 500ml=5x100ml. Tehát a "jegyeid": 5%, 5%, 5%, 5%, 5% és 40%. Azaz ennek a 6 számnak az átlaga kell. (5+5+5+5+5+40)/6 = 65/6 = 10,83 :-)
2019. júl. 25. 09:51
 9/9 Mézga Krisztina ***** válasza:

anonymousreview60

És ez nagyon szomorú. Sokszor megdöbbenek, hogy ha én számítok normálisnak, vége van a világnak. 😂😂😂 (No most feldobtam a labdát...)

2019. júl. 25. 13:40