Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jártam egy szakra 2 évet, nem...

Jártam egy szakra 2 évet, nem fejeztem be.1 év szünet. Tegnap felvettek ugyanerre a szakra másik egyetemen. Szeretném elismertetni a krediteket, ott folytatni ahol abbahagytam. Ezt hogy kell?

Figyelt kérdés
2019. júl. 25. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a tanulmányi osztályon. Az egyetem oldalán is szokott lenni róla infó. Ezen kívül az eduline-on is vannak cikkek a témában.
2019. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanott nem fogod tudni folytatni. Egyrészt mert változhatott a mintatanterv.

Másrészt a ráépülős tárgyakat csak azután tudod felvenni, ha már az előkövetelmény tárgyakat elismerték. Az meg nem szokott megtörténni a tárgyfelvétel vége előtt.

Illetve az se mindegy, milyen hosszú a képzés. Nálunk pl. 7 félév, és pont a 4. végén kellett szakirányt választanunk. És ötödikben már szakirányos tárgyaink vannak. Aki most tér vissza, az erről lecsúszott, és csak egy év múlva szakosodhat.

2019. júl. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként kell az előző helyről a leckekönyv, meg be kell adni a tematikát is. Nálunk 70% egyezés kell ahhoz, hogy elfogadják.

És azzal is számolj, hogy ezek a kreditek nem fognak beszámítani az éves 36 szükségesnek, ami az államin maradáshoz kell. Nekem egy csoporttársam emiatt csak a legneccesebb tárgyakat számíttatta be.

2019. júl. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!