Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szecskáztatások vannak?

Milyen szecskáztatások vannak?

Figyelt kérdés
Kérlek mondj annyit, amennyit csak tudsz!
2010. júl. 11. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem senki nem tudja, hogy mit jelent az, hogy szecskáztatás. Elmondanád?
2010. júl. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát már elég régen volt, de nálunk kb. olyanok voltak, hogy csempét kellett számolni, meg hagymát enni, hát szóval ilyen hülyeségek. De ezeket csak így szünetekben az órák között, amúgy volt ugye erre egy esti "buli", amikor mindenki ott volt, akkor csinálták a viccesebbeket. Eleve az, hogy pizsamában kellett menni, aztán porcukrot lefújni egy forintról, de úgy, hogy veled szemben is fújta valaki, akkor a másik olyan volt, hogy egy valaki a földön feküdt, a feje fölött tartottak egy lufit tele vízzel, amit befújtak borotvahabbal, és azt kellett borotválni. Most csak ezekre emlékszem.

Utána persze mindenki átöltözött, hozott mindenki váltóruhát, mert akkor kezdődött a zene meg a tánc.

2010. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon jók xD

Kivéve, hogy utálom a hagymát...-.-"


Kedves Első!

szecskáztatás = középiskolában az elsősök szivatása...

2010. júl. 11. 21:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, nálunk ezt csicskáztatásnak hívták :D

A város főterén kellett a földön lévő hatalmas márványcsillagot fogkefével átsúrolni, meg el kellett menni a boltba megkérdezni hol tartják a kondenzcsíkokat és mennyibe kerül 2 darab :D

2010. júl. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Vigyázz, jön Szecska mester, és megszecskáztat!!!! :):):):)
2010. júl. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pécsen mondják szecskáztatásnak, az elsősök meg a szecskák :) Vagyis itt tudom, hogy így mondják, nem tudom, hogy hol máshol mondják még így.
2010. júl. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk meg szecska = szivar. Néhány őrültség:

- műanyag (felmosó)vödörben hurcolászni órák között, szünetben a felszerelést, könyveket és füzeteket

- "imádlak X osztály" feliratú, nyakba akasztott táblákkal felvonulni valamelyik nagyobb szünetben, fakanállal fazekat püfölve, a végzős osztályt valamilyen átköltött dallal dicsérve (onnan egy-két ember vezeti a menetet, elöl-hátul)

- néhány darab palacsintát sütni (ez lejárt lemez, 30 gyereknél fejenként 5 palacsinta összesítve borzasztó mennyiség - ráadásul a borsozás gyanúja mindig felmerül)


nagyobb záróavatási ünnepélyen:

- lufiborotválás (borotvahabbal, normális borotvával) valakinek a feje fölött

- üres-fura karaoke (gyerek megkapja a fülhallgatót, benne a zenét, és mikrofonba énekel - a többiek csak az ő hangját hallják, azt, ahogy szenved)

2010. júl. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tök rendesek vagytok !

Igen, Pécs környékén így hívják. én is Pécs környékén lakom. De nekem ez nagyon fura, hogy szivar o.O

Nem hallottam még.

Csicskáztatás.. hát az meg olyan fura ide, mert nem csak az elsősöket szokták csicskáztatni, hanem lehet más iskolában (pl. általánosban)másokat is csicskáztatni. :)

Kösz még1x!

2010. júl. 12. 10:01
 9/9 A kérdező kommentje:
H. Petra! Akkor te is pécsi vagy?
2010. júl. 12. 10:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!