Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinusos és BME-s hallgatók,...

Corvinusos és BME-s hallgatók, tudtok mesélni?

Figyelt kérdés

Igaz még van 1 évem az egyetemig (5 éves gimi), de már jó ideje nagyon rákapcsoltam az egyetem témára. Gtk-ra szeretnék jelentkezni, azon belül kereskedelem és marketing, HR és gazdasági és menedzsment szakok iránt érdeklődöm.

Lehetőleg Pesten szeretnék tanulni, C terv a Debreceni Egyetem, de most a Corvinusról és a BME-ről szeretnék tapasztalatokat hallani.

Milyen a diákélet, milyenek a hallgatók (átlagban a mentalitásuk), milyenek a tanárok, az épületek, hasznosnak találjátok-e az ott tanultakat, milyen az iskolák presztízse, olyan-e az egyetemi élet, amilyennek elképzeltétek... Szóval minden IS érdekel.

Illetve mit gondoltok arról, hogy csökkentik a BCE állami támogatottságát (ha minden igaz, lesz 40% ösztöndíjjal elérhető állami hely)?

A BME - Elte átszervezésről mi a véleményetek?

Miben befolyásolják ezek az események az iskolákat?


Az említett szakokról is mondhat véleményt akinek kedve van, mert a sorrendben abszolút nem vagyok biztos.



2019. júl. 26. 00:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha gazdaságot akarsz tanulni, egyértelműen a BCE. Baromság, hogy a BGE jobb. Láttál már valaha olyan álláshirdetést, h BGE-s frissdiplomásokat várnak? Én nem,de BCE-set már többet is. Valóban nem csak az okatatók, hanem az oda jelentkező diákok is kiválóak és ez is egyre csak erősíti az egyetem hírnevét. Nagyon kiderjedő kapcsolatai vannak világszerte és már az egyetemi évek alatt sok diáknak remek fizetése van gyakornokként (haverjaimnak pl). A diákélet is szerintem a BCE-n a legjobb (több, mint 60 diákszervezet, sok szakkoli, programok, előadások, bulik stb) és a tanárok is tök jófejek.
2019. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11:

Nem írta senki, hogy "jobb", hanem gyakorlatorinetáltabb.

A BGE pedig mindig is az ország 2. számú top pénzügyi képzése volt, ez tény.

A kérdező írta a Corvinust, BME-t és a DE-t.

Erre válasz az, hogy BME és DE helyett akkor mindenképpen BGE inkább.

2019. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!