Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerette (te) k levelezőn...

Szerette (te) k levelezőn tanulni?

Figyelt kérdés

Nehezebb volt mint nappalin?

Munkával össze tudjátok egyeztetni a tanulást?



2019. júl. 26. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretek levelezőre járni, nagy könnyebbség, hogy nem kell minden nap bejárni az egyetemre. Munkával is könnyen összehangolható, csak okosan kell sáfárkodni a szabadságokkal :)
2019. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeretek. Én osztom be az időmet. Én nagyon szeretek egyedül tanulni, magam tempójában. Nekem találták ezt ki. És mellette még keresni is tudok, dolgozom. Király.
2019. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez engem is érdekel, mert én voltam nappalin, de most levelezőre fogok menni.
2019. júl. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem válaszolók leírták a levelezős képzések előnyeit, de nem minden szempontból olyan rózsás a helyzet. A levelezős képzések alapvetően azon alapszanak, hogy a hallgatók önállóan, könyvekből és jegyzetekből tanulnak, ám például műszaki és természettudományos területeken, ahol mélységében érteni kell a dolgokat, ez nem mindig megy simán. Ha a jegyzetből valaki nem ért meg valamit, akkor meg van lőve, mert megakadt, s még ha ír is emailt az oktatónak vagy hallgatótársainak, akkor is napokig eltarthat, hogy választ kap; s ha a válaszból sem érti a dolgot, akkor a következő konzultációig nem tud előrelépni. A másik nehézség a munka melletti tanulással az, hogy a vizsgaidőszakok 5-6 hetére lehetetlen szabadságot kivenni, s ember legyen a talpán, aki mondjuk 5 este és egy hétvége alatt tisztességesen fel tud készülni egy következő kemény vizsgára. Inkább csak könnyen tanulóknak, jó felfogóképességűeknek és jó állóképességűeknek való a levelezős képzés.
2019. júl. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A neten minden fent van, ahogy a könyvtárak sincsenek zárva. Ha nem megy jegyzetből, utana kell menni. De igazad van. Nagy önállóság és felelősségvállalás kell hozzá. És nem elég vizsgaidőszakban tanulni. Ha folyamatosan tanulsz akkor nem 5 nap alatt keszülsz a vizsgákra se.
2019. júl. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Pl. egy mérnökinfónak nem mennék neki levelezőn. A BME-n pl. nincs is levelező, nem véletlenül.

Ha valami bullshit szak, akkor biztos elvégezhető.

2019. júl. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6:

Ja, pl a jog meg közgáz, mint bullshit szak...

2019. júl. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%

Hol olvastad, hogy szerintem ezek bullshit szakok?

A jogot nem tartom annak, mert nehéz. Bár sajnos már túlképzés van jogászokból.

Közgázon beül meg vannak bullshitek és nem bullshitek is.

2019. júl. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Szeretek.

Nyilván teljesen más, amikor nappalira jártam volt szerencsém anya-apa kislányának lenni, és csak arra kellett koncentrálnom.

Most viszont nagy könnyebbség a már rendelkezésre álló tapasztalat, és műveltségi kör.

A jelenlegi tanulmányaimat támogatja a munkáltatóm, így viszonylag könnyű összeegyeztetni, bár kétségtelen, hogy időnként felhalmozódnak a feladatok.

Sok sikert neked!

2019. júl. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"egy mérnökinfónak nem mennék neki levelezőn"


Ülj le fiam, egyes.

Pont, hogy mérnökinfón a VALÓS TAPASZTALAT számít, amit cégnél szerzel, és nem az, hogy mit bohóckodsz az egyetemen.

2019. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!