Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gondolkodjak el máris a...

Gondolkodjak el máris a szakváltáson vagy elégedjek meg azzal, ami van?

Figyelt kérdés

Úgy alakult a helyzet, hogy felvettek ELTE BTK-ra, informatikus könyvtáros szakra.

A valóság az, hogy már évek óta minden álmom az volt, hogy médiát, filmművészetet tanulhassak, azonban, mivel az ilyen szakokon megközelíthetetlenül magas ponthatárokat szabnak, engem pedig úgyis leginkább a forgatókönyvírás, a kritikaírás érdekelt volna, ezért egy ideig kacérkodtam a magyar szak gondolatával (ahova amúgy mint kiderült simán felvettek volna), de mivel a pszichológusom (ha-ha, igen) lebeszélt róla, mondván, hogy én nem vagyok tanárnak való, a magyar szakról pedig leginkább tanárok kerülnek ki, illetve, mivel akkoriban kimondottan nem voltam megbarátkozva a könyvekkel, ezért azt is furcsálta, hogy magyar szakra mennék úgy, hogy életemben összesen 5 könyvet, ha végigolvastam és úgy gondolta, nem lenne célszerű elmennem egy olyan szakra, ahol valószínűleg elég sok könyvet, verset stb-t kell majd elolvasni, elemezni. Én akkoriban nagyon bíztam a pszichológusomban és őszintén megmondva nekem is kicsit furcsának tűnt a magyar, úgy, hogy tudtam, képtelen lennék leülni és mindenféle könyveket végigolvasni.

Azóta egyébként utánanéztem magam is, és rájöttem, hogy bár elég bizonytalan lábakon állva, de magyar szakról nem csak tanárok jönnek ki, hanem pl. újságírók is. Plusz nem kis meglepetésemre, elkezdtem olvasni és mostanában kb heti 2-3 könyvet lazán kiolvasok, és nagyon is élvezem, igazából csak akaraterő kérdése volt az egész, korábban nem olvastam, mert nem akartam (inkább filmeket néztem), most viszont akarok, tehát olvasok.


Felvettek tehát könyvtárosnak, de egyrészt nem ez az álmom, másrészt olyanokat is olvastam, hogy még elhelyezkedni sem könnyű vele.


Szerintetek ezek alapján lenne értelme szakot váltanom? Vagy inkább elégedjek majd meg egy magyarral kapcsolatos minorral?


2019. júl. 26. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

de mivel a pszichológusom (ha-ha, igen) lebeszélt róla,


A pszichológus nem beszél le semmiről és nem beszél rá semmire...

2019. júl. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért a magyar szakon nemcsak olvasni kell. Ez csak kb a 20%-a. Egyrészt ott van hatalmas mennyiségben a nyelvtan, aztán van könyvtározás, töri stb. Javaslom nézd meg a magyar szak tantárgyfelosztását. Abban igaza volt a pszichológusodnak, hogy onnan leginkább tanárok kerülnek vagy Mekis pénztárosok....

De ne hibáztasd a pszichológusodat, hogy lebeszélt erről, a leírásod alapján bárki más is ezt tette volna...


Én azt mondom próbáld meg az info könyvtár szakot. Ha nem tetszik még változtathatsz, esetleg emelt érettségiket teszel, hogy az álom szakodhoz meglegyen az elég pont.

2019. júl. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Haha egy pszichológus ilyenről nem beszél le
2019. júl. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
Dehogynem beszéli le. Kiderül, hogy a Kérdező nem is akar oda menni, szégyelli stb. és akkor a mókus simán javasolja, hogy “hagyja akkor a szakot”, és várja a reakciót.
2019. júl. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!