Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi kérdések hiányzásról...

Egyetemi kérdések hiányzásról és órarendről?

Figyelt kérdés

Elsősorban PTE-BTK érdekelne, de általánosságban is jöhet.


Ha nem megyek be egy nap, vagy egy órára, akkor nem kell igazolnom? Szemináriumokon, ahol aláírni kell, ott nézik csak, és abból nem léphetem túl az x óra hiányzást?


Az órarendet magunknak állítjuk össze, lehetséges 3-4 napba besűríteni?


2019. júl. 26. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem az óvoda, nem ellenőrzik minden lépésed. A katalogusos órát csak azert nézik mert kell hogy az aláírás meglegyen. Ha azon a megengedett hiányzáson túllépsz nem mehetsz vizsgazni.

Óráktól függően lehetséges a 3-4 nap összesűrítés.

2019. júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előadások időpontja tök mindegy, nem jártam be rájuk, csoporttársak adtak jegyzeteket, azokból vizsgáztam le sokszor jobb eredménnyel, mint aki ott ült. Szemináriumokon nálunk 3-at lehetett hiányozni egy félévben, mindet kihasználtam persze, egy lehetőségem sem maradt benn. Pénteken sohasem volt órám. Hétfőtől-csütörtökig voltam 5 és fél éven keresztül. Hétfőn is csak 10-re jártam be, de volt, hogy csak 14 órára mentem. A választható órák időpontjai nyilvánosak voltak, szóval lehetett tervezni, de hamar betelnek a jó helyek.
2019. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában 3 hiányzás megengedett bármilyen indok nélkül. Ha ennél több van, akkor nem teljesített a tárgy. Előadásra nem muszáj járni, ha van is katalógus, akkor az max. ott számít, hogy vizsgán pl. plusz pont vagy egy jeggyel jobb.


Az órarend attól függ, hogy hogy adják meg az oktatók. Volt, hogy már szerdán délben végeztem a héttel, de olyan is, hogy hiába csütörtökön már nem volt órám, be kellett menni pénteken, mert volt olyan tanár, aki csak aznap tartott szemináriumot.

2019. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én PTE-BTK-s vagyok.

Minden tárgyból félévente 3 hiányzás van, ahogy már említették. Nem összesen hiányozhatsz 3 óráról( sokan keverik), hanem mindegy egyes tárgyadnál van 3 lehetőséged hiányozni.Igazolás nem kell. Tanár függő az, hogy ha 4.et hiányzol betegséggel pl, akkor érdekli-e az igazolásod, de megoldható, amúgy nem vizsgázhatnál.

Amúgy sok előadáson is van katalógus, de majd meglátod, tanárfüggő.

Az órarendet amúgy igen mindenki magának, 3-4 napba akkor tudod besűríteni, ha esetleg több előadás, szeminárium is van ugyan abból a tárgyból. Az én szakomon erre nincs lehetőség mert kevesen vagyunk és mindenből csak 1 van, vagyis akkor tudok órára menni, amikor az az 1 van.

Amúgy meg érdemes a tárgyfelvétel időszaka előtt már megnézni, hogy mikor vannak az órák és órarend tervezőbe összerakni, mert ha sokan vagytok, nem válogathatsz a helyek közül.

2019. júl. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!