Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek, van esélyem...

Szerintetek, van esélyem bekerülni a Mechwart szakgimibe?

Figyelt kérdés
A sima 5 éves gépész szakra szeretnék jelentkezni, 7. évvégén kitűnő voltam, matekból is fizikából szin ötös vagyok, és még középfokú komplex nyelvvizsgám lesz. Mechatronikai/gépész mérnök szeretnék lenni. És a duális képzésen ios szeretnék majd részt venni a BMW gyárban.

2019. júl. 28. 00:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerinted?
2019. júl. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen van
2019. júl. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Jobban jársz, ha inkább egy erős gimibe mész (Fazekas, ELTE gyakorló stb.). A matematikai, fizikai alapokat az ilyen helyen tudod megszerezni. A szakhimiben technikusokat képeznek, nem leendő mérnököket. Semmi előnyt nem jelent a szakgimi, csak hátrányt, egy normális erős gimnáziumhoz képest.
2019. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó ez nem teljesen van így a tesóm gimibol ment gazdasági szakra ezzel szemben akik közgázas középsuliba jártak az elején könnyebb dolguk volt ugyanis amiket akkor tanultak ők már tudták.
2019. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Már bocsánat, de ez hülyeség hogy jobb egy erős gimnázium. Én a Mechwartban végeztem, ami szintén erős suli és most egyetemre járok gépészmérnökire duális képzésben. Amit a Mechwartban megtanítottak abból nagyon jól meg lehet lenni az egyetemen és a duálison is. Most jön a 2. évem és eddig csak matekot kellett tanulni... mint mindenkinek. Ha esetleg valami emelt matekos gimibe jársz vagy ahol tanítottak deriválást, integrálást, akkor ismerős lehet az első pár óra matekból. Ééés ennyi is volt az előnye... Az összes gépészetes dologhoz nagyon sokat kell majd tanulni, de meg lehet csinálni. Most beszéljünk a duálisról. A cégek ebbe pénzt tesznek bele. Logikus lépés felőlük, hogy egy olyan embert vesznek fel, aki már ért a gépészethez. A duálisos hallgatók nagyja már valamilyen műszaki területről kerül be. (Persze van olyan is aki gimnáziumból jött.)

Ha ennyire tudod hogy mit akarsz akkor inkább a Mechwartot javaslom. Mellesleg van ott német kéttannyelvű képzés is. Ajánlom.

Ha van kérdésed írj nyugodtan ide!

2019. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most leszek fogok továbbmenni a 8. évfolyamba általános iskolában. Műszaki vonal érdekel, azon belül is a mérnöki pálya, pl. mechatronikai, villamos, gépészmérnök, informatikus. Két testvérem is ezen az Egyetem végzett és mind a ketten matematika tagozatra jártak gimnáziumban, viszont én márr most tudom hogy a műszaki vonal érdekel engem. És köztudott, hogy a Mechwart szakgimiben kevesebb a matek órák száma, mint egy elit matematika tagozatos gimnáziumban a szakmai órák miatt, esetleg valaki aki a Mechwart-ban tanult, tapasztalatok?
2019. aug. 13. 15:11
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ez egy új kérdés lett volna. A BME-n szeretnék majd továbbtanulni, és a szerinted a Mechwartban szerzett matematikai tudás ott is elég lesz? Neked hány matek órád volt a mechwartban, 1.-ben , 2.-ban, 3.-ban, 4.-ben stb.
2019. aug. 13. 15:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Kilencedikben és tizedikben 3, tizenegyedikben 4, tudomásom szerint tizenkettedikben is 4.
2019. aug. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy energiát és időt forditottál, hogy segits, köszönöm válaszaid. Sok sikert az Egyetemen!
2019. aug. 13. 17:45
 10/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok


Revideálom nézeteimet, tényleg előnyt jelent egy erős gépész szakgimnázium. Az is, ha valaki dolgozott szereldében. Megkérdeztem tesómat. :)

2019. aug. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!