Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vidéki gimnáziumból felvesznek...

Vidéki gimnáziumból felvesznek orvosira?

Figyelt kérdés

11.-es leszek jövőre, már túl vagyok a fakultáció választáson.


Tudom, hogy kitartás kérdése a felvételi, de érdekelne milyen arányban járnak volt kisvárosi gimnazisták orvosira. A legtöbb ismerősöm a "legnehezebb" nagyvárosi középiskolákból kerültek ki így elgondolkodnék az esélyeimen.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. aug. 1. 17:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Mi az összefüggés??

Az x pont az x pont, mindegy, hogy vidéki, vagy Bp-i gimnáziumban teszed le az érettségit.

2019. aug. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Egyrészt az oktatás színvonala és a felvettek aránya között van összefüggés, másrészt mint ahogy a kérdésem alatt is írtam, a legtöbb ismerősömet a nehéz gimnáziumokból vették fel.
2019. aug. 1. 17:05
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Én értem amit mondasz, de tök felesleges. Ha megvan a pontszámod, akkor a kutya nem fogja nézni, hogy te kisvárosból jöttél-e vagy a fővárosból.Annyi a lényeg, hogy a pontod legyen meg.

(Mellesleg 30 ezres városban élek, a gimimből évente 5-6 embert vesznek fel orvosira)

2019. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Humán beállítottságú, még városon belül sem túl jónak tartott, vidéki gimnáziumból kerültem be orvosira maximum közeli pontszámmal. Summa cum laude végeztem. Azóta egyetemen tanítok.


A gimnáziumi évfolyamból, ahol 2 osztály (kb. 45 ember érettségizett), 3-an jelentkeztünk orvosira, mindhárman elsőre bekerültünk és jó eredménnyel végeztünk is.


Az "elit"-nek tartott iskola hátrány is lehet, mivel minden tárgyból olyan nagy a hajtás, hogy nem jut mindig elég időd arra a 2 tárgyra készülni, amiből felvételiznél. Mert a többi tárgy meg a felesleges és eltúlzott követelmények elveszik. Az a lényeg, hogy abban a 2 tárgyban jó legyél, és jó emelteket írj, le tudd tenni a már kötelező nyelvvizsgát, egyébként meg a lehető legjobb eredményt érd el minden tárgyból (ami beleszámít pl. a felvételi pontszámba) úgy, hogy ne azokra kelljen az időd nagy részét szánnod. Ez sokszor egy gyengébbnek tartott gimnáziumból még könnyebb is, mert "hagynak élni". Az "elit" iskoláknak meg sokszor csak a neve nagy.

2019. aug. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
11%
Mondjuk jobb volt az oktatás színvonala valamelyik gimnáziumban. És ez miben segít neki az orvosi egyetemen? Ha nem tud leülni seggelni, nem bírja az állandó stresszt, akkor ugyanúgy ki fog bukni a színötös érettségijével, mert nem ezen múlik a dolog.
2019. aug. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
Anyu vidéki eü szakközépből ment orvosira, nekem meg ugyanebből a vidéki városból lett négy éve 4 orvos, 3 fogorvos hallgató osztálytársam.
2019. aug. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
13%
Látom nem tetszik a válaszom sokaknak. De most komolyan. Orvosin mi van olyan, amit nem lehetne megtanulni? Matematika nincs, (matematikai) logika nincs, fizika nincs. Egyedül a kémiai számolások amik vannak, de az lófing. A többi mind azon múlik, hogy mennyire tudod bevágni a tankönyvet és ehhez bizony az kell, hogy bulizás helyett leüljön a hallgató és memorizálja a leírtakat. (Ezt jelenti a seggelés.)
2019. aug. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#7


Senki sem beszélt itt az orvosi egyetem elvégzéséről, csupán a bejutásról. Egyébként meg senki sem jött panaszkodni, hogy mennyire nehéz lenne az egyetem. Szóval egyáltalán nem értem mi köze a hozzászólásodnak a kérdéshez.

(Megjegyzném, hogyha a érdemben válaszolnál /és esetleg a kérdéshez kapcsolódóan / nem pontoznának le)

2019. aug. 1. 18:03
 9/24 anonim ***** válasza:
72%
Mindenki ugyanazt az érettségit írja, szóval nincs jelentősége hogy ki honan jön.
2019. aug. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
17%
#8: De hát érdemben válaszoltam! Mint írtam nem attól fogsz könnyebben bejutni, hogy elit gimnáziumot végzel el.
2019. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!