Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudtok nekem olyan iskolat...

Tudtok nekem olyan iskolat irni ahova 3,44es atlaggal felvesznek?

Figyelt kérdés

Olyan kozepsulira lennek kivancsi ahova 3,44es atlaggal felvesznek. Es kettes matekkal:/ Budapesten



Igen, tudom hogy nagyon elrontottam ezt az evet, de jovore meg a felveteli elott szeretnem jova tenni. Gimibe nem szeretnek menni. (ilyen atlaggal nem vennenek fel oda)


2019. júl. 20. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A középiskolai átlagod csak kis mértékben befolyásolja a felvételidet.


Általánosan: 50 pont a magyar központi írásbeli, 50 pont a matek központi írásbeli, 50 pont a hozott pontok (magyar, matek, töri, idegen nyelv és valamelyik természettudományos tantárgya az adott iskolától függően 7. osztály év vége nyolcadik osztály félév), 50 pont a szóbeli.

Persze sok iskola ettől eltér, de ez az általános.


Javaslom, hogy iskolákat majd a központi írásbelid eredményének függően keress!

2019. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 koszi a valaszt :) A felvetelit meg probalom minnel jobbra megirni. Viszont ha nyolcadikban ossze szedem magam akkor meg nincs semmi veszve?
2019. júl. 20. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Bármely szakgimi :) Válogass kedvedre :)
2019. júl. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Legtöbb szakgimi de még gimik is vannak ahová felvesznek. Amúgy is a felvételi dob vagy húz rajta.
2019. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a központi eredményétől is függ, mert ha azt jól megírod, az eléggé felhúzhatja a pontszámodat.

De egyébként nem olyan rossz ez az eredmény, engem kb. 3,6-3,8-as átlaggal és nagyon elrontott felvételivel (a matek és a magyar együtt sem érte el az 50 pontot) felvettek gimibe, szóval ha amúgy nincs kifogásod a gimnázium ellen, oda is jelentkezhetsz nyugodtan, van rá esély, hogy felvesznek.


Gyengébb-közepes gimik, ahova lehet esélyed bekerülni: (én ezeket nézegettem, amikor felvételiztem, és ezek között van az is ahova felvettek végül)

Álmos vezér Gimnázium (XIV. ker)

Sztehlo Gábor Gimnázium (XVIII. ker.)

Zrínyi Miklós Gimnázium(X. ker)

Weöres Sándor Gimnázium IX. ker.)

Petőfi Sándor Gimnázium (I. Ker.)

Kőrösi Csoma Sándor Gimnázium (XVII. Ker)

Táncsics Mihály Gimnázium (XVI. Ker.)


Ha egyébként sem szeretnél gimibe menni, és nem csak azért, mert azt gondolod, hogy nincs esélyed bekerülni, akkor maradnak a szakközépiskolák és a szakgimnáziumok. Ezek közül sajnos nem tudok konkrét iskolákat ajánlani, mert egyrészt ezeket nem ismerem annyira, másrészt hiába ajánlok neked vendéglátós sulit, ha a vendéglátás egyeltalán nem vonz és mást szeretnél tanulni.

De találtam egy listát a budapesti szakgimnáziumokról, ezt nézd át: [link]

Itt is vannak erősebb iskolák de szerintem azért találsz bőven számodra megfelelő sulit is.

2019. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Koszonom! :)
2019. nov. 2. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!