Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti érettségin is kötelező...

Esti érettségin is kötelező az 50 óra közmunka?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, szakmát tanultam, jelenleg is abban dolgozom, viszont váltani szeretnék, így úgy döntöttem, hogy beiratkozom esti érettségire képzésre.


Az érdekelne, hogy ez esetben is kötelező -e az 50 óra közmunka teljesítése az érettségi vizsgához?


Mivel elég sok munkám van, így fogalmam sincs hogy mikor jutna időm erre még a tanulás és a munka mellett.


Köszönöm!


2019. aug. 5. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mivel te pont ugyanazt az érettségit fogod letenni, mint a 18 évesek és az érettségi feltétele az 50 óra közösségi munka, tehát igen kötelező megcsinálni.
2019. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire hiteles forrás ez az oldal, de

"A felnőttoktatás, felnőttképzés, esti tagozat keretében szervezett érettségi vizsga esetében közösségi szolgálat végzése nem előírás."


[link]

2019. aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Ne hallgass az első válaszolóra Kérdező! Én esti gimibe járok, és nem, egyáltalán nem elvárás a közmunka. Nevetségesen is nézne ki, minekután felnőtt (leginkább már dolgozó) emberek járnak ide.


Egyébként egyik esti gimnáziumban sem kötelező a közmunka, megnyugodhatsz.

2019. aug. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Édes istenem, legalább ne válaszolna, ha halvány lila gőze sincs...

Barátom most végzett 20 évesen esti középiskolában, nem előírás, habár neki az előző iskolájából ígyis-úgyis megvolt.

2019. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Megerősítem, nem kötelező. Én is most vegeztem.
2019. aug. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 7. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!